Legionella wciąż zbiera żniwo. Nie żyje kolejna osoba

i

Autor: pixabay.com Legionella wciąż zbiera żniwo. Nie żyje kolejna osoba

najnowsze dane

Legionella wciąż zbiera żniwo. Nie żyje kolejna osoba

2023-09-12 11:23

Nie żyje kolejna osoba zakażona legionellą na Podkarpaciu. Liczba ofiar wzrosła do 24. We wtorek (12 września 2023) przekazano informacje o zgonie kobiety w szpitalu przy ul. Rycerskiej w Rzeszowie. Szczegóły poniżej.

Jak przekazał Andrzej Sroka, rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Rzeszowie, 91-letnia kobieta, u której potwierdzono zakażenie legionellą, zmarła w szpitalu przy ul. Rycerskiej w Rzeszowie. Jak zaznaczył, kobieta miała choroby współistniejące.

- Zmarła 91-letnia mieszkanka Rzeszowa. Miała choroby współistniejące. Była hospitalizowana w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc – przekazał PAP Andrzej Sroka. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych legionelli wzrosła do 24 osób.

Ognisko legionelli na Podkarpaciu wygasa. Woda z miejskiego wodociągu jest bezpieczna

Z danych sanepidu z 12 września wynika, że w ostatnim czasie nie odnotowano nowych przypadków zakażenia bakterią Legionella. Łącznie odnotowano 166 przypadków zakażeń, najwięcej w Rzeszowie (112).

- Z informacji pozyskanych w ramach dochodzenia wynika, że większość pacjentów, którzy jeszcze są hospitalizowani, zakończyła leczenie w kierunku legionellozy, ale są nadal hospitalizowani z uwagi na inne jednostki chorobowe - informuje sanepid.

Kto powinien się bać legionelli?