Lisek Lennon z drgawkami. Co mu dolega? [WIDEO, GALERIA]

2023-06-02 7:25

Malutki Lennon został znaleziony w lesie, ale niestety jego mamy nie było w pobliżu. Malec błąkał się sam, był w ciężkim stanie, z gorączką, niedożywiony i głodny. Ludzie, którzy na niego trafili wiedzieli, że zwierzę nie może zostać na wolności w taki stanie zdrowia.

Malutki Lennon ma około 1,5 miesiąca. Lisie dzieci wychodzą już  w tym  wieku ze swoich jam i przemieszczają się z mamą. Być może lisek, wyszedł sam, kiedy czekał na swoją rodzicielkę i się zgubił, a być może ta zginęła i dziecko zostało bez żadnej opieki.

Lenny miał poważne drgawki, był wychudzony, bo sam nie potrafił jeszcze polować. Dodatkowo był bardzo zmarznięty. W stanie zagrażającym życiu trafił do Fundacji Ada w Przemyślu. Tam został zbadany i zaopatrzony medycznie. Weterynarze przepuszczali, że drgawki mogą być objawem neurologicznym, ale im dłużej lisek był w lecznicy, miał ciepły kąt i dostawał normalnie jedzenie oraz odpowiednie tabletki to jego stan się poprawiał. Obecnie drgawki już nie występują i weterynarz Agnieszka Majchrowicz snuje hipotezę, że mogły być one efektem hipotermii. Na pewno lisek zostanie jeszcze przebadany pod kątem neurologicznym, ale jeśli okaże się zdrowy, a drgawki nie będą już występować w ogóle, to wróci na wolność kiedy tylko będzie samodzielny.

Lisek Lennon z problemami neurologicznymi