Marznące opady, do tego zawieje i zamiecie śnieżne. Synoptycy wydali alerty. Fatalne prognozy

i

Autor: Pexels /Pixabay.com Marznące opady, do tego zawieje i zamiecie śnieżne. Synoptycy wydali alerty. Fatalne prognozy

Alert pierwszego stopnia

Marznące opady, do tego zawieje i zamiecie śnieżne. Synoptycy wydali alerty. Fatalne prognozy

2022-12-19 14:11

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia w trzystopniowej skali przed marznącymi opadami oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi dla województwa podkarpackiego. Może być niebezpiecznie. Szczegóły poniżej.

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa podkarpackiego przed marznącymi opadami. Alert obowiązuje od północy do godz. 11.00 we wtorek, 20 grudnia 2022.

- Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź - podaje IMGW.

Prawdopodobieństwo oceniono na 80%.

W części województwa podkarpackiego obowiązuje również alert pierwszego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Ostrzeżenie obowiązuje w powiatach:

  • jasielskim
  • krośnieńskim
  • Krośnie
  • sanockim
  • leskim
  • bieszczadzkim

- Prognozowane są zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do około 65 km/h, z południa, lokalnie prowadzące do tworzenia się zasp - ostrzegają synoptycy IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje do północy we wtorek 20 grudnia 2022. Prawdopodobieństwo oceniono na 80%.

Co oznacza pierwszy stopień alertu? "Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Festiwal Czekolady w Rzeszowie
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?