Mieszkaniec Gorzyc strzelał z wiatrówki do puszek. Śrut przeleciał tuż obok sąsiada!

i

Autor: pixabay.com/Bru-nO

Mieszkaniec Gorzyc strzelał z wiatrówki do puszek. Śrut przeleciał tuż obok sąsiada!

2020-07-01 16:20

Zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszał 35-letni mieszkaniec Gorzyc. Mężczyzna strzelał z wiatrówki do ustawionych puszek. Nie zważał na to, że pociski przelatywały na teren prywatnej firmy, gdzie przebywali ludzie. Jeden z pocisków o mały włos nie trafił pracownika firmy ochroniarskiej. Policjanci zatrzymali sprawcę. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara roku więzienia.

W poniedziałek policjanci otrzymali zgłoszenie, że w rejonie jednej z prywatnych firm w Gorzycach, ktoś strzela z broni. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci patrolowo-interwencyjni. Funkcjonariusze szybko ustalili, że na prywatnej posesji, która znajduję się nieopodal firmy, przy ogrodzeniu właściciel posesji ustawił jako cel puszki i strzelał do nich z wiatrówki.

Pociski przelatywały jednak na teren firmy. Okazało się, że jeden z pocisków przeleciał tuż obok pracownika ochrony.

Psy na gangsterów w Służbie Więziennej

Policjanci zatrzymali mężczyznę. Sprawcą okazał się 35-letni mieszkaniec Gorzyc. Funkcjonariusze zabezpieczyli wiatrówkę ze śrutami.

Mężczyzna usłyszał zarzut narażenia ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przyznał się do popełnionego przestępstwa. Grozi mu teraz kara do roku pozbawienia wolności.

POLICJA

i

Autor: Materiały policyjne

Przypominamy: wiatrówki, używane w niewłaściwy sposób, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia ludzi. Pod żadnym pozorem nie można oddawać z nich strzałów w kierunku osób oraz zwierząt.

Masz podobny temat? Napisz do autora teksu: [email protected].