Deszcz nie jest przeszkodą

Mimo deszczowej pogody turyści odwiedzają Bieszczady [WIDEO, GALERIA]

2022-10-02 13:22

Chociaż początek jesieni nie rozpieszcza i jeszcze nie oczarował nas najpiękniejsza aurą, oraz kolorowymi liśćmi, to turyści chętnie przyjeżdżają w Bieszczady, by dotknąć tego klimatu. Nie przeszkadza nawet deszcz. Ci najwytrwalsi twierdzą, że góry w taką pogodę również mają swój niepowtarzalny urok.

Końcówka września, oraz początek października nie jest łaskawy dla mieszkańców Podkarpacia. Polska złota jesień jeszcze nie przyszła za to ciągle pada deszcz, którego brakowało latem. Mimo tej nie najlepszej aury turyści odwiedzają Bieszczady, bo według zapaleńców w takiej aurze tez mają klimat.

-Na Bieszczady nie ma złej pogody, są tyle złe ubrania! Wiadomo, że w góry trzeba się odpowiednio przygotować, ale mały deszczyk nie powinien nas odstraszać. Śmialiśmy się, że deszcz przy wchodzeniu na Tarnicę spowodował iż to wejście liczy się nam podwójnie. Na szlaku spotkaliśmy wielu ludzi, którzy również zdobywali ten szczyt. Co najważniejsze nie minęliśmy nikogo kto nie byłby przygotowany na trudniejsze warunki- mówiła Angelika Dawiec, krakowski przedsiębiorca i podróżnik. 

Mimo złej pogody turyści ciągle odwiedzają Bieszczady

Mimo trudniejszych warunków Bieszczady niezmiennie zachwycają. Liście na drzewach już się złocą, a na przydrożnych łąkach ciągle stoją zwierzęta, które są niezmiennie wpisane w krajobraz południa Polski. W Bieszczady warto wybrać się o każdej porze, a jesienią jest nie tylko mniej turystów, ale i bardziej klimatycznie. Wystarczy zabrać dobre buty, strój przeciwdeszczowy i nastawić się na przygodę.

Quiz. Góry na świecie. Od 10. pytania zaczynają się Himalaje trudności!

Pytanie 1 z 16
Mount Everest to najwyższy szczyt:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE