Nie żyje ks. dr hab. Andrzej Garbarz. Był profesorem Uniwersytetu Rzeszowskiego

i

Autor: diecezja rzeszowska/czytelnik Nie żyje ks. dr hab. Andrzej Garbarz. Był profesorem Uniwersytetu Rzeszowskiego

Zmarł ks. dr hab. Andrzej Garbarz

Nie żyje ks. dr hab. Andrzej Garbarz. Był profesorem Uniwersytetu Rzeszowskiego

2022-12-13 7:36

Nie żyje ks. dr hab. Andrzej Garbarz, profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego. Smutną informację o śmierci księdza przekazała diecezja rzeszowska. Wiadomo, kiedy odbędą się uroczystości pogrzebowe.

W poniedziałek (12 grudnia 2022 roku) odszedł ks. dr hab. Andrzej Garbarz. Odszedł w 70. roku życia i 45. roku kapłaństwa. Był profesorem Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie pełnił rolę kierownika Katedry Nauk o Rodzinie.

Ks. dr hab. Andrzej Garbarz urodził się w Jaśle, odbył studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu, następnie specjalistyczne studia z teologii moralnej na ATK w Warszawie, doktorat z teologii na ATK w Warszawie, habilitację z teologii w zakresie katolickiej nauki społecznej na Wydziale Teologicznym w Opolu. Przez 3 kadencje był członkiem Komisji Bioetycznej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Rzeszowie. W oddziale rzeszowskim był asystentem kościelnym Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich a także kierownikiem oddziału Rzeszowskiego Polskiego Towarzystwa Teologicznego.

Informację o śmierci księdza przekazała diecezja rzeszowska. Podano również informacje o pogrzebie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę (14 grudnia 2022 roku) o godz. 13.00 w kościele parafialnym pw. NSPJ i NSNMP w Jaśle. Po mszy zaplanowano pochówek na cmentarzu komunalnym w Jaśle.

Nie żyje Mirosław Hermaszewski
Sonda
Czy boisz się śmierci?