Niedźwiedzia mama z małymi. Niezwykłe nagranie leśnika z Bieszczadów

i

Autor: Nadleśnictwo Baligród Lasy Państwowe /pixabay.com Niedźwiedzia mama z małymi. Niezwykłe nagranie leśnika z Bieszczadów

Bieszczady

Niedźwiedzia mama z małymi. Niezwykłe nagranie leśnika z Bieszczadów

2023-05-29 7:58

Troskliwa niedźwiedzia mama opiekuje się maluchami, które są jeszcze nieporadne. Niezwykłe nagranie opublikowało w mediach społecznościowych Nadleśnictwo Baligród. Wideo autorstwa słynnego leśnika, Kazimierza Nóżki wywołało mnóstwo reakcji.

Niedźwiedzia mama i dwa malutkie misie to bohaterzy nagrania, które zostało opublikowane na profilu Nadleśnictwa Baligród. Niedźwiadki, jeszcze bardzo nieporadne bawią się pod czujnym okiem mamy.

Nagranie słynnego leśnika Kazimierza Nóżki wywołało zachwyt internautów.

"Rozkoszne, nieporadne maluchy. Mama pomaga i pilnuje" ; " Mama niedźwiedzica -czujna ,troskliwa i gotowa pomóc gdy niedźwiadek tego potrzebuje" ; " Ta niedźwiedzica jest cudowna, ma ruda fryzurę, czuwa nad wszystkim, jest taka dostojna, piękna opiekuńcza. Super, zachwycające widoki, piękne, urocze" ; Niezastąpiona mama niedźwiedzica, zapewniająca miłość, bezpieczeństwo, wsparcie i "ogarniająca" swoje potomstwo. Dziękuję za filmik, jakże wymowny".

Co zrobić, gdy spotkamy niedźwiedzia?

Co zrobić w przypadku spotkania niedźwiedzia? Jak podaje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie - przede wszystkim nie należy panikować i nie zbliżać się do niedźwiedzia! Nie należy krzyczeć, a jeśli niedźwiedź nie jest świadomy naszej obecności, należy wycofać się cicho i powoli.

- Podczas bliskiego spotkania nie patrz drapieżnikowi w oczy (dla zwierząt to sygnał agresji). Jeśli niedźwiedź się zbliża, pozostań na swoim miejscu i odzywaj się spokojnym głosem. Jeśli się zatrzyma - zwiększ dystans wycofując się powoli. Postaraj się zejść mu z drogi. Być może tylko tego oczekuje - informuje RDOŚ.

Jeśli niedźwiedź jest rozdrażniony, może zaatakować, należy jak najszybciej zasygnalizować mu swoje pokojowe intencje.

- Mów głośno, nie rób żadnych gwałtownych gestów. Opuść miejsce spokojnie, nigdy nie biegnij! Szarżujący niedźwiedź często chce tylko przestraszyć intruza, wycofa się zanim dojdzie do bezpośredniego kontaktu. Fizyczne ataki są rzadkością. Gdy widzisz, że dojdzie do bezpośredniego ataku, postaraj się odwrócić uwagę niedźwiedzia, kładąc przed sobą jakiś przedmiot (plecak, kurtkę, coś znacznego) - podaje RDOŚ.

Jeśli już wszystko zawiedzie, połóż się na brzuchu, lekko rozchyl nogi, palce spleć za głową.

- W tej pozycji osłonisz głowę i kark. Jeśli masz plecak, zabezpieczy on Twoje plecy. Połóż ręce na szyi i chroń głowę - przy fizycznym kontakcie niedźwiedź często atakuje twarz.

Sonda
Często jeździsz w Bieszczady?