Nieoświetlony i PIJANY rowerzysta UCIEKAŁ przed policją w Raniżowie

2019-11-19 11:38 BL
Po zmroku spada widoczność rowerzystów
Autor: peakpx.com Po zmroku spada widoczność rowerzystów

Nietypowy pościg miał miejsce w Raniżowie, gdzie pijany mężczyzna próbował uciec przed policjantami rowerem. Później kontynuował ucieczkę piechotą.

Policyjna drogówka z Komendy Powiatowej w Kolbuszowej podczas patrolowania dróg w Raniżowie, zauważyła rowerzystę, który poruszał się po chodniku przy ulicy Grunwaldzkiej. Jego pojazd pomimo zapadającego zmroku, nie posiadał jednak wymaganego przez przepisy oświetlenia.

Funkcjonariusze polecili mężczyźnie, aby się zatrzymał. Ten jednak, nie zastosował się do sygnałów i rozpoczął ucieczkę. Po przejechaniu kilkuset metrów porzucił rower i nadal próbował zbiec na piechotę. Policjanci szybko zatrzymali jednak 50-letniego mieszkańca gminy Raniżów. Po przebadaniu go alkomatem okazało się, że ma w organizmie aż 1,7 promila alkoholu.

Teraz za popełnione wykroczenia 50-latek odpowie przed sądem.

Kolbuszowscy policjanci podkreślają, że odpowiednie oświetlenie roweru stanowi prawny obowiązek. Zmniejsza też ryzyko drogowych tragedii dzięki poprawie widoczności jednośladu. Przypominamy, że w rowerze powinno znaleźć się co najmniej jedno światło barwy białej lub żółtej selektywnej z przodu, a także co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej z tyłu.