Obrzydliwy hejt na ratownika z Przemyśla: "Precz nie roznoś zarazy" [ZDJĘCIA]

2020-05-01 13:34
RATOWNIK
Autor: Archiwum prywatne

Nie tak dawno informowaliśmy o zorganizowanych akcjach w ramach podziękowań dla Pracowników Służby Zdrowia. Teraz dociera do nas coraz więcej informacji o obrzydliwym hejcie na ludzi, których nie tak dawno temu nazywaliśmy naszymi bohaterami. Takich karygodnych zachowań nie można tolerować! Bardzo przykra sytuacja zasługująca na potępienie przydarzyła się ostatnio w Przemyślu.

Niestety bardzo szybko skończyła się  w Polsce akcja dziękowania i chwalenia Pracowników Służby Zdrowia za  heroiczną walkę z koronawirusem. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni – to oni są na pierwszym froncie i robią co mogą, by dla nas wróciła normalność.  Choć nie zawsze mają cały potrzebny sprzęt ochronny, walczą o każde życie taka samo jak przed pandemią. Nikomu nie odmawiają pomocy, nawet kiedy to on muszą zaryzykować własnym życiem i zdrowiem. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy potrafią docenić ich poświęcenie. Coraz więcej hejtu wylewa się na tych ludzie, których powinniśmy tak bardzo szanować. Odmawianie obsługi w sklepach, zniszczone, samochody, zostawienie karteczek na klatkach schodowych, czy piętnowanie dzieci Pracowników Służby Zdrowia stało się niechlubną tendencją wzrostową.

RATOWNIK
Autor: Archiwum prywatne

Ratownik z Przemyśla również zamieścił zdjęcia w Internecie „przesłania” jakie ktoś zostawił mu za wycieraczką samochodu.  

-Miesiąc temu: brawa dla medyków. Dzisiaj- napisała pań Łukasz i dodał dwa zdjęcia kartki na której było napisane „RATOWNIKU PRECZ NIE ROZNOŚ ZARAZY” .

Jeśli można to jakoś skomentować to nam brakło słów i nie potrafimy! Czy naprawdę w Polsce trzeba mówić o tym, że pracownikom Służby Zdrowia należy się największy szacunek, a nie pogarda!?

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

podkarpacie@se.pl

Super Raport 30 IV (goście: Bortniczuk, Chmaj, Borowski)
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE