Ocieplenie poddasza pianą PUR: Czy warto?

2021-01-25 6:35 Artykuł sponsorowany
Ocieplanie poddasza pianą pur
Autor: mat. partnera Ocieplanie poddasza pianą pur

Ocieplając dom oczekujemy niskich rachunków i komfortu użytkowania. Wybór sposobu izolacji to jedna z kluczowych decyzji. Ewentualna wymiana izolacji w przyszłości jest niemożliwa lub niezwykle kosztowna. Na jaki materiał i technologię zatem się zdecydować?

Dobra izolacja domu zdecyduje o naszym portfelu i jakości użytkowania domu. Szczególnie dotyczy to poddasza, przez które możliwe są straty nawet 30 proc. ciepła. Rozwój technologii wprowadza również nowoczesne rozwiązania do budownictwa. W zakresie materiałów izolacyjnych, dotychczasowe metody ocieplenia zastępuje natryskowa piana PUR.

Dlaczego piana PUR?

Poliuretan nie jest materiałem nowym. Wykorzystywany jest na co dzień w meblach, materacach, lodówkach czy kokpicie samochodu. Jako materiał izolacyjny domu jest skuteczny i trwały.

Przewagą natryskowej piany PUR nad tradycyjnymi materiałami jest szczelność. Piana szczelnie wypełnia izolowaną powierzchnię i nawet przy skomplikowanych konstrukcjach dachu zapewnia brak powstawania mostków termicznych. Piana PUR również trwale wiąże się z podłożem i wraz z upływem lat nie zmienia swoich parametrów i położenia. Ta cecha sprawia, że możemy oczekiwać nie pogarszających się, wysokich parametrów technicznych w całym czasie użytkowania budynku.

Nowoczesne budownictwo dąży do jak najwyższych wskaźników energooszczędności. Od 2021 roku dla stropodachów i stropodachów minimalny wymagany współczynnik przenikania ciepła, to U = 0,15 W/(m2K). Nie musi to jednak oznaczać dużej grubości izolacji. Użycie piany Crossun Attic Soft pozwala na osiągnięcie parametru U = 0,148 W/(m2K) już przy 25 cm warstwy izolacyjnej.

Zobacz film z realizacji wykonania pianą PUR.

Wykonanie izolacji natryskowej

Każdy etap budowy warto powierzyć specjaliście. Nawet najlepszy materiał i technologia w nieodpowiednich rękach nie spełni oczekiwań. Ta zasada dotyczy również izolacji pianą PUR. Tylko duża wiedza i doświadczenie wykonawcy pozwoli na odpowiednie przetworzenie materiału i uzyskanie parametrów określonych w karcie technicznej producenta. Warto zatem korzystać z rekomendowanych przez producenta Autoryzowanych Wykonawców.

Bezpłatna wycena izolacji

Warto spotkać się z Autoryzowanym Wykonawcą Crossin na bezpłatną konsultację i wycenę izolacji. Aby się umówić z wykonawcą w województwie podkarpackim, wystarczy zadzwonić lub zostawić kontakt na stronie: www.ekoizolacje.pl

Artykuł sponsorowany