Oszustka wyłudziła GIGANTYCZNĄ kwotę od seniorów! Podkarpacka policja wydała ważny apel

2020-01-15 8:57 AG
Starsza kobieta błąkała się w nocy
Autor: pixabay.com Oszustka wyłudziła GIGANTYCZNĄ kwotę od seniorów! Podkarpacka policja wydała ważny apel

Mieszkańcy miejscowości Góra Ropczycka stracili oszczędności życia, gdy dzwoniąca kobieta przekonała ich do przekazania pieniędzy. Policjanci apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami, szczególnie gdy ktoś prosi nas o pomoc finansową!

Wczoraj do starszego małżeństwa z miejscowości Góra Ropczycka zadzwoniła kobieta, która poinformowała ich, że synowa spowodowała wypadek, w którym zginęła osoba i aby nie trafić do więzienia, potrzebuje pieniędzy.

- Kobieta udzieliła, im także instrukcji, w jaki sposób należy przekazać pieniądze, jednocześnie poinformowała mężczyznę, aby pojechał we wskazane przez nią miejsce, gdzie oczekuje synowa. W czasie, gdy mężczyzna wyjechał, do domu przyszedł oszust, któremu seniorka przekazała oszczędności - wyjaśnia rzecznik KPP Ropczyce.

Funkcjonariusze pracują nad ustaleniem sprawców tego zdarzenia.

Policjanci apelują: nie dajmy się oszukać!

Zawsze zachowujmy ostrożność, zwłaszcza gdy ktoś podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, lub mówi, że jest policjantem, a nasze pieniądze są zagrożone. Nie podejmujmy żadnych pochopnych działań, a informacją podzielmy się z najbliższymi. Nie przekazujmy też informacji o ilości pieniędzy, jakie mamy w domu lub na kontach bankowych.