Wzruszająca historia

Oto najszczęśliwszy dziadek w Polsce. Pan Zygmunt ma 14 wnuków i 16 prawnuków. O narodzinach pięcioraczków dowiedział się pierwszy

2023-02-15 16:03

Pięcioraczki, które przyszły na świat w niedzielę (13.02.2023) w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie czują się coraz lepiej. Oddychają bez wspomagania mechanicznego. Ich dzielna mama Dominika dochodzi do zdrowia po cesarskim cięciu na oddziale. Już niedługo zacznie poznawać nowonarodzone maluszki. Tymczasem w domu na Podkarpaciu, gdzie mieszka na co dzień rodzina, czeka siedmioro rodzeństwa oraz pradziadek Zygmunt. Senior rodu w tym roku będzie obchodził 90–te urodziny. To on jako pierwszy w rodzinie dowiedział się o pięcioraczkach.

Małżeństwu urodziły się pięcioraczki. Wzruszająca historia

Historia rodziny Clarke jest niezwykła i wzruszająca. Dominika i Vincent poznali się 13 lat temu w Anglii. Zanim młoda matematyczka zgodziła się poślubić zakochanego w niej Brytyjczyka, postawiła mu warunek, że będą mieć pięcioro dzieci.

– Mój dziadek wychował ośmioro dzieci, zawsze marzyłam o dużej rodzinie – mówi nam pani Dominika.

Pan Zygmunt dowiedział się o pięcioraczkach jako pierwszy

Faktycznie, marzenie o dużej rodzinie spełniło się, aż z nawiązką. Ósme dziecko miało być ostatnie, tymczasem zamiast jednego urodziły się pięcioraczki! Jako pierwszy o tym, że para spodziewa się tak licznego potomstwa dowiedział się właśnie dziadek pani Dominiki, pan Zygmunt.

– Powiedzieliśmy dziadkowi jako pierwszemu z rodziny, początkowo nas nie do końca rozumiał, ale to oczywiste, w jego czasach nikt o tak licznych ciążach nie słyszał – mówi Dominika Clarke.

Nie mniej jednak pan Zygmunt bardzo się ucieszył. Teraz ma 14 wnuków i 16 prawnuków. Jednak największą ich częścią obdarowała go najstarsza wnuczka – Dominika. Wraz z resztą rodziny na nowonarodzone dzieci, w rodzinnym Horyńcu Zdroju, czeka cała lokalna społeczność, bo rodzina Clarków jest tu bardzo lubiana i szanowana.

Małżeństwu z Podkarpacia urodziły się pięcioraczki. To zdarza się w Polsce raz na 170 lat

Pięcioraczki, dwóch chłopców i trzy dziewczynki przyszły na świat w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (12.02.2023). Otrzymały imiona: Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy. Jak przekazała gmina Horyniec Zdrój, pięcioraczki rodzą się raz na 52 mln porodów, biorąc pod uwagę ilość porodów z poprzedniego roku, która wyniosła 305 tys., to statystycznie takie narodziny w Polsce zdarzają się raz na... 170 lat.

Wzruszająca historia miłości rodziców pięcioraczków. Dominika i Vincent doczekali się 12 dzieci
Sonda
Planujesz dzieci?
Listen on Spreaker.