Płatne parkowanie pod Galerią Graffica rusza w poniedziałek

i

Autor: brak danych Płatne parkowanie pod Galerią Graffica rusza w poniedziałek

Parking pod Galerią Graffica będzie płatny. Od kiedy? Jakie będą stawki?

2016-02-19 11:04

Pod galeria już pojawiły się szlabany, a ilość parkujących samochodów zmalała. Ile zapłacimy za postój?


Odkąd w centrum Rzeszowa pojawiła się strefa płatnego parkowania pod Galerią Grafficą zrobiło się bardzo ciasno. Kilka dni temu na parkingu pojawiły się szlabany, co skutecznie odstraszyło kierowców niebędących klientami sklepów:

- Szlabany pozwolą ograniczyć kierowców parkujących tu na wiele godzin i nie będących klientami galerii. Zdarzało się, że samochody były zostawiane na całą noc - tłumaczy w rozmowie z nami Piotr Bugała, dyrektor ds. infrastruktury.

Jeśli wybierzemy się na zakupy, teoretycznie nie będziemy musieli płacić:

- Pierwsze dwie godziny będą bezpłatne, później stawka za godzinę będzie wynosiła dwa złote. Galeria nie jest duża, w dwie godziny spokojnie można zrobić zakupy.

W przyszłości przewiduje się możliwość wykupienia abonamentu. Stawki jeszcze nie są znane. Będą ustalone po fazie testów. Płatne parkowanie wystartuje w poniedziałek. 

Zobacz też: W samochodzie na parkingu palili marihuanę. Trafili na policję

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE