Pijany chirurg potrącił studenta. Znany lekarz jest poszukiwany listem gończym!

i

Autor: podkarpacka policja Pijany chirurg potrącił studenta. Znany lekarz jest poszukiwany listem gończym!

Szok!

Pijany chirurg potrącił studenta. Znany lekarz jest poszukiwany listem gończym!

2023-12-01 11:59

Znany rzeszowski chirurg Krzysztof P. został prawomocnie skazany na 4 lata bezwzględnego więzienia za potrącenie pieszego. Wyrok w tej sprawie zapadł w lutym tego roku, przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie. Mimo orzeczonej kary, lekarz nie stawił się do zakładu karnego. Ofiarą wypadku był dzisiaj już 29-letni Kamil Stadnik. Młody chłopak tylko dzięki operacjom i codziennej rehabilitacji może poruszać się na wózku inwalidzkim. Przed tym jak na swojej drodze spotkał pijanego lekarza, był w pełni zdrów. Medyk nie poczuwa się do odpowiedzialności!

Aktualizacja, 1.12.2023

Krzysztof P. został zatrzymany na terenie Rzeszowa. 

Wcześniej pisaliśmy:

Do wypadku doszło w grudniu 2017 roku w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych na ul. Krzyżanowskiego w Rzeszowie. W wyniku potrącenia wówczas 22-letni Kamil, pochodzący z Jarosławia rzeszowski student, doznał poważnych obrażeń ciała, w tym urazu kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego, co spowodowało paraliż. Przeszedł też dwie poważne operacje. Przez pewien czas mężczyzna nie oddychał samodzielnie, ale z pomocą respiratora. Początkowo postępowanie w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie, jednak nie przedstawiono lekarzowi zarzutów, odebrano mu jedynie prawo jazdy. W marcu 2018 r. śledztwo przejęła Prokuratura Okręgowa. Powołano zespół biegłych z zakresu ruchu drogowego, którzy mieli ustalić przebieg i okoliczności wypadku. Ich opinia pozwoliła prokuraturze na postawienie zarzutów nie tylko prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwym; miał wówczas około 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu; ale też spowodowania w tym stanie wypadku, w którym ciężkich obrażeń ciała doznał młody mężczyzna.

Znany rzeszowski lekarz przed sądem

Proces rzeszowskiego lekarza ruszył w lutym 2019 roku przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie. Oskarżony chirurg zarówno w trakcie śledztwa, jak i przed sądem nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Po tym jak zapadł wyrok 4 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nakaz zapłaty poszkodowanemu 200 tys. zł nawiązki oraz 8 tys. zł grzywny, a także 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej pełnomocnik oskarżonego lekarza mec. Andrzej Mucha powiedział, że wyrok jest satysfakcjonujący dla jego klienta.

Lekarz poszukiwany listem gończym!

Lekarz Krzysztof P. nie zgłosił się do zakładu Karnego i przepadł jak kamień w wodę. Śledczy zdecydowali o wydaniu listu gończego za chirurgiem i opublikowaniu jego wizerunku oraz danych na stronach policji.

- W związku z faktem, że nie stawił się do wykonania kary jak również policja, która w ramach nakazu była w jego miejscu zamieszkania nie zastała go i nie jest znane miejsce pobytu w związku w tym w czerwcu został wystawiony list gończy - poinformował Tomasz Berezowski, prezes Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

Każdy, kto zna miejsce pobytu Krzysztofa P. powinien zgłosić się Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie: Wydział Kryminalny, 35-036 Rzeszów, ul. Dąbrowskiego 30, lub zadzwonić pod numer telefonu 478212310, możliwy jest też konta mailowy: [email protected].

Podstawy poszukiwań to Art. 178a § 1 czyli prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym przez osobę będącą w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

Kierowcy lekceważą ten przepis, wielu nie ma o nim pojęcia. To nagranie pokazuje czym to grozi