Pogoda: deszcz i wiatr

i

Autor: Misael Silvera, Unsplash

OSTRZEŻENIE

Podkarpacie. Koszmarne warunki pogodowe. Silny wiatr i gołoledź w połowie województwa

2023-12-11 13:41

IMGW wydało ostrzeżenie o silnych porywach wiatru i marznących opadach deszczu dla dużej części Podkarpacia. Zagrożone są rejony Jasła, Krosna, Przemyśla oraz Bieszczady. Okropne warunki pogodowe na Podkarpaciu nie ustępują. Sprawdź, czy ostrzeżenie obejmuje twój region.

Podkarpacie. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem i gołoledzią w połowie województwa

IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla województwa podkarpackiego na dni 11 i 12 grudnia. Zapowiadają silne porywy wiatru, od 40 do nawet 70 kilometrów na godzinę. Oprócz tego wystąpią marznące opady deszczu i śniegu. Objęte ostrzeżeniem 1. stopnia zostały: powiat jasielski, powiat krośnieński, powiat sanocki, powiat leski, powiat bieszczadzki, powiat przemyski i powiat jarosławski.

Na wschodzie Podkarpacia ostrzeżenie o złej pogodzie i opadach wygasa 11 grudnia o 12 na północy i o 15 na południu regionu. Na zachodzie wiatr powinien ustać również 11 grudnia około godz. 15, jednak marznące opady mogą utrzymać się do 12 grudnia.

Ostatnio na Podkarpaciu cały czas pojawiają się informacje o niebezpiecznych wypadkach samochodowych, które w większości spowodowane są koszmarnymi warunkami pogodowymi. Należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze, aby zminimalizować ryzyko kolizji bądź wypadku. To dotyczy również pieszych.

Atak zimy na Podkarpaciu. Rzeszów pod śniegiem

Gdzie jest to miasto? QUIZ Wskaż województwo i rozwiąż quiz geograficzny

Pytanie 1 z 10
Reda to miasto w województwie: