Podkarpackie. Kurierzy zatrzymani przez straż graniczną. Mieli odebrać nielegalnych imigrantów

2021-12-09 7:42
 Podkarpackie. Kurierzy zatrzymani przez straż graniczną. Mieli odebrać nielegalnych imigrantów
Autor: BIOSG Podkarpackie. Kurierzy zatrzymani przez straż graniczną. Mieli odebrać nielegalnych imigrantów

Strażnicy graniczni w okolicach Medyki zatrzymali troje cudzoziemców, którzy z rejonu granicy państwa zamierzali odebrać nielegalnych imigrantów. Jak się okazało, w tym samym czasie, po stronie ukraińskiej tamtejsze służby zatrzymały dwóch Turków, którzy planowali pieszo przekroczyć granicę do Polski.

Straż graniczna poinformowała o zdarzeniu, które miało miejsce w nocy 5/6 listopada na odcinku polsko-ukraińskiej granicy ochranianym przez funkcjonariuszy z placówki SG w Medyce. Patrol wyposażony w kamery termowizyjne zauważył samochód podjeżdżający w rejon granicy.

- Już po kilku minutach mundurowi przystąpili do legitymowania. Nissanem na polskich numerach rejestracyjnych podróżowało twoje Ukraińców, kobieta (31 l.) i dwóch 34-letnich mężczyzn. Ustalono, że cudzoziemcy legalnie przebywają w Polsce – relacjonuje BIOSG.

Zobacz też: Mężczyzna zginął w płomieniach. Tragiczny pożar budynku gospodarczego w Dachnowie

Ich obecność w tym miejscu nie była przypadkiem, w tym samym czasie, ukraińskie służby graniczne zatrzymały po swojej stronie dwóch obywateli Turcji. Mężczyźni zamierzali pieszo przekroczyć granicę do Polski.

- Zatrzymani obywatele Ukrainy przyznali się do zorganizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Za przerzut i transport na zachód Europy mieli zainkasować po tysiąc euro od każdego imigranta. Dobrowolnie poddali się karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat. Zostali zobowiązani do powrotu na Ukrainę oraz otrzymali zakaz wjazdu do państw strefy Schengen na najbliższe pięć lat – informuje straż graniczna.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 22 organizatorów nielegalnego przekraczania granicy.

Polecamy: Rzeszów. Opłata za śmieci w 2022 roku. Ratusz ma dobre wiadomości

Super Raport 08.12 (Goście: Bartłomiej Sienkiewicz - PO oraz dr Michał Sutkowski - prezes warszawskich lekarzy rodzinnych) Sedno Sprawy: Tomasz Latos
Sonda
Jak oceniasz pracę Straży Granicznej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE