Podkarpackie: Nawałnice, ulewny deszcz, burze z gradem. Czeka nas pogodowy horror?!

2021-06-22 9:47
Silne deszcze i burze niemal w całej Polsce. IMGW wydaje ostrzeżenia!
Autor: Pixabay/DerTobiSturmjagd Silne deszcze i burze niemal w całej Polsce. IMGW wydaje ostrzeżenia!

Niepokojące prognozy pogody i ostrzeżenia IMGW dla Podkarpacia. Nad region nadciągają burze z gradem! Najpierw upał, a później nawałnice – tak będzie wyglądał wtorek w wielu regionach kraju, w tym w woj. podkarpackim. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie II stopnia o burzach z gradem i upale. Co to oznacza? W skrócie tyle, że skutki pogody i jej nagłych zmian mogą być bardzo niebezpieczne – dla zdrowia i życia mieszkańców, ale też dla ich dobytku. Nawałnice na Podkarpaciu. Kiedy i gdzie zagrzmi i powieje najmocniej? Zobacz aktualne ostrzeżenia IMGW dla Podkarpacia i najnowsze prognozy pogody.

Burze z gradem nadciągają nad Podkarpacie. Potężne nawałnice to efekt upałów, które od kilku dni dokuczają mieszkańcom na przeważającym obszarze kraju – także w woj. podkarpackim. Jeszcze bardziej dotkliwe będą jednak skutki groźnych burz z gradem, które wkrótce przetoczą się przez region. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmuje i ostrzega: może być niebezpiecznie. Na Podkarpaciu obowiązuje ostrzeżenie II stopnia (w trzystopniowej skali) o burzach z gradem oraz upale. Pomarańczowy alert oznacza, że skutki zmian pogodowych mogą być bardzo poważne. Czego powinniśmy się spodziewać?

Podkarpackie: Burze z gradem. Ostrzeżenie IMGW

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 50 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad – zapowiada synoptyk IMGW-PIB Izabela Guzik.

Ostrzeżenia o burzach z gradem obowiązuje na przeważającym obszarze kraju. Spokojnie powinno być jedynie na północnym wschodzie (Lubelskie, Podlaskie) i na północnym zachodzie Polski (Zachodniopomorskie, Lubuskie, część Wielkopolski). Na północy, w centrum i na południu kraju – burze z gradem. Nawałnice przyniosą intensywne opady deszczu. Lokalnie może być bardzo niebezpiecznie.

Super Raport 21.06 (Kamil Bortniczuk - Partia Republikańska, dr Mirosław Oczkoś - specjalista ds. wizerunku i marketingu politycznego) Sedno Sprawy

Podkarpackie. Nawałnice po upalnym dniu

Nawałnice z ulewnym deszczem, burze z gradem nie biorą się znikąd. Ich pojawienie się to konsekwencja niemal afrykańskich, ekstremalnych upałów, które towarzyszą nam od kilku dni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega także przed nimi. Dziś na Podkarpaciu temperatura może dochodzi do 32 stopni Celsjusza w cieniu!

Zobacz też: Odpowiedzi z egzaminu zawodowego 2021. Gdzie znaleźć odpowiedzi CKE z części pisemnej? [Egzamin zawodowy czerwiec 2021]

W całym regionie obowiązuje ostrzeżenie II stopnia o upale. – Temperatura maksymalna w dzień do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C – zapowiadają synoptycy IMGW.

Kiedy będzie chłodniej? Upał będzie nam towarzyszył jeszcze przez kilka dni. Nieco chłodniej zrobi się prawdopodobnie dopiero w weekend.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE