Proboszcz oszukany "na policjanta". Stracił około 200 tys. zł! W tym pieniądze parafii

2022-05-24 16:40
Proboszcz oszukany na policjanta. Stracił około 200 tys. zł! W tym pieniądze parafii
Autor: Henryk Bielamowicz - Wikipedia/strona parafii Proboszcz oszukany "na policjanta". Stracił około 200 tys. zł! W tym pieniądze parafii

Ksiądz odebrał telefon od osoby podającej się za policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, która poinformowała go, że pieniądze na jego kontach są zagrożone i natychmiast trzeba przelać je na "bezpieczną lokatę policyjną". W ten sposób młody proboszcz z parafii mieszczącej się w gminie Rymanów (woj. podkarpackie) stracił ogromną sumę pieniędzy!

Proboszcz jednej z podkrośnieńskich parafii, znajdującej się w gminie Rymanów (Podkarpackie) na początku maja odebrał telefon od osoby, która podawała się za funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie i przekonywała księdza, że jego pieniądze są zagrożone. Młody ksiądz Janusz Ł. (48 l.) niestety uwierzył i postanowił przelać wszystkie środki, którymi dysponował na konta oszustów. Prokuratura Rejonowa w Krośnie potwierdza, że takie zdarzenie miało miejsce i policja pod nadzorem prokuratury prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Zobacz też: Lubelskie. Kobieta chciała uratować sejf przed morskimi piratami. Straciła 170 tys. złotych!

- W dniach od 9 maja do 16 maja mieszkaniec powiatu krośnieńskiego miał przekazywać pieniądze ze swoich kont na konta oszustów. Wykonano w sumie kilka przelewów. Poszkodowany został poinstruowany, że środki na jego kontach są zagrożone i powinien przelać je na bezpieczny rachunek na platformie inwestycyjnej. Po przelaniu pieniędzy na wskazany rachunek kontakt z osobami podającymi się za policjantów się urwał - tłumaczyła  Prokurator Rejonowy z Krosna, Iwona Czerwonka-Rogoś.

Gmina Rymanów. Proboszcz stracił ogromną kwotę

Jak udało się nam ustalić, ksiądz przelał pieniądze zarówno z prywatnego i parafialnego konta. W sumie około 200 tys. zł. Kiedy stracił kontakt z osobami podającymi się za rzeszowskich policjantów, przyszedł na posterunek lokalnej policji zgłosić oszustwo na tzw. "policjanta". Teraz mundurowi szukają oszustów, którzy nabrali księdza.

Zobacz również: Emocjonujące wystąpienie skazanej zabójczyni w sądzie. To mówiła Dżesika [WIDEO]

Sam proboszcz Janusz Ł. o całym zdarzeniu nie chce na chwilę obecną rozmawiać i twierdzi, że być może zrobi to po konsultacjach z policją, która prowadzi tę sprawę, ale na dzień dzisiejszy woli milczeć. Wszak malutką parafię w powiecie krośnieńskim dotknęło ogromne nieszczęście.  

Emocjonujące wystąpienie Dżesiki N. oskarżonej o morderstwo ze szczególnym okrucieństwem w Słonnem
Sonda
Znasz kogoś, kto stracił pieniądze na rzecz oszustów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE