Podkarpackie. Wiozła "wystrzałowy" towar przez granicę. Nie wiedziała, że wiezie broń myśliwską męża

2021-02-23 14:22 ap
Podkarpackie. Wiozła wsytrzałowy towar przez granicę. Nie wiedziała, że wiezie broń myśliwską męża
Autor: BIOSG Podkarpackie. Wiozła "wsytrzałowy" towar przez granicę. Nie wiedziała, że wiezie broń myśliwską męża

Broń myśliwską znaleźli funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej na tylnym siedzeniu samochodu. 36-letnia obywatelka Ukrainy tłumaczyła się niewiedzą o pozostawionej przez męża strzelbie. Kobieta chciała przekroczyć granicę, jednak w związku "wystrzałowym" towarem została zawrócona z powrotem na terytorium swojego kraju.

Zdarzenie miało miejsce 22 lutego na przejściu granicznym w Korczowej. W trakcie kontroli jednego z aut wjeżdżających do Polski, funkcjonariusz SG zauważył na tylnym siedzeniu strzelbę myśliwską. 36-letnia Ukrainka nie posiadała zezwolenia wymaganego do przewozu broni przez granicę. W trakcie przesłuchania wyjaśniła foncjonariuszom służby granicznej, że strzelba jest własnością jej męża, a sama nie zwróciła na nią uwagi.

- Auto zostało poddane kontroli szczegółowej z udziałem psa służbowego straży granicznej. Podczas sprawdzeń nie ujawniono amunicji, ani innych zabronionych przedmiotów. - informuje BIOSG.

Z uwagi na brak dokumentów uprawniających do przewozu broni przez granicę obywatelka Ukrainy została zawrócona z powrotem na terytorium swojego kraju.

Super Raport 23.02 (Goście: Bolesław Piecha - PiS, dr Maciej Hamankiewicz - lekarz), Sedno Sprawy: Marcin Ociepa - Porozumienie