Silne Burze i deszcz. IMGW ostrzega przed załamaniem pogody!

i

Autor: Pixabay.com uwaga na burze

Pogoda na dziś: Piekielny upał i burze z gradem! Synoptycy mówią o nawałnicach

2021-07-15 7:25

Pogoda na dziś (15.07.2021) dla Polski nie przedstawia się zbyt pomyślnie. Czeka nas kolejna fala upałów, nawet do do 35°C! Jednak tropikalny gorąc to nie wszystko. Synoptycy IMGW zapowiadają burze, a nawet burze z gradem, mówią o tym, ze burze mogą mieć charakter nawałnicowy. Pogoda w czwartek nie będzie nas nierozpieszczać, burze mogą przejść w całym kraju. W których regionach będzie najgorzej? Szczegółowa analiza w oparciu o prognozę synoptyków IMGW na czwartek znajdziecie na se.pl poniżej.

Pogoda na dziś, 15.07.2021: Piekielny upał i burze z gradem! Synoptycy mówią o nawałnicach

Jaka będzie pogoda w czwartek, 15 lipca?

Pogoda na jutro (15.07.2021) nie napawa optymizmem. Prognozy są zatrważające! Nie mamy dobrych wieści właściwie dla żadnego z regionów. Według prognoz meteorologów z IMGW, nad Polską przejdą burze z przelotnymi opadami deszczu. To nie wszystko, lokalnie może spaść grad. Kiedy można spodziewać się burzy? - We wschodniej części zachmurzenie małe i umiarkowane i bez opadów. Najsilniejsze burze wystąpią w godzinach popołudniowych i punktowo mogą mieć charakter nawałnicowy. Prognozowana suma opadów w czasie burz miejscami do 50 mm, punktowo do 60 mm. - informują synoptycy.

Prognoza pogody. Temperatura 15.07.2021

Jaka będzie temperatura w czwartek, 15 lipca?

W czwartek, 15 lipca wciąż będzie gorąco! Tropikalne upały nie odpuszczają. Jak wynika z informacji przekazanych przez IMGW termometry na wschodzie kraju mogą pokazać nawet 35°C. Gorąco będzie w całym kraju. To kolejny dzień, w którym obowiązują ostrzeżenia IMGW przed upałami. Przypomnijmy, od poniedziałku 12.07. pomarańczowy alert obowiązuje na terenie niemal całego kraju. Jaka temperatura będzie w czwartek? - Temperatura maksymalna od 28°C na zachodzie, około 32°C w centrum do 35°C na wschodzie, chłodniej gdzieniegdzie nad morzem i w Sudetach od 24°C do 27°C. - podają synoptycy.

Noc z 15.07./16.07. Jakie są prognozy?

W nocy z czwartku na piątek 15.07./16.07. będzie pochmurno. Niestety, to nie wszystko. Pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Jak mówią prognozy, to nie będzie spokojna noc. Przez Polskę przejdą burze, a nawet burze z gradem! - Na krańcach wschodnich zachmurzenie małe i bez opadów. Najsilniejsze zjawiska spodziewane są w pierwszej połowie nocy i punktowo mogą mieć charakter nawałnicowy. - informują synoptycy IMGW.

Powietrze z pyłem znad Sahary nad Polską

Jak informuje IMGW, powietrze z pyłem znad Sahary napływa do Polski! Dlatego nie zdziwcie się, jeśli po opadach deszczu na swoim samochodzie czy oknach znajdziecie pył. Według prognoz w czwartek chmura może przemieścić się na wschodnią część kraju, podaje portal twojapogoda.pl.

Nocna burza w Warszawie. Pioruny waliły co sekundę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE