Ważny cel

Policjant z Rzeszowa chce okrążyć Islandię na rowerze. Ma ważny powód

2023-07-06 7:16

Cel: okrążenie Islandii rowerem. Powód? Bardzo ważny! Policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wraz z kolegą w połowie czerwca wyjechali na wyspę aby wesprzeć Fundację Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci. Walczą z trudną pogodą I usterkami rowerów, ale nie poddają się!

Policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, który jest miłośnikiem kolarstwa razem z kolegą utworzyli charytatywną zbiórkę i wyruszyli na rowerową wyprawę. Przygotowania nie były łatwe! Trwały kilka miesięcy. Nadszedł ten czas i w połowie czerwca wyruszyli na Islandię, aby okrążyć ją na rowerze.

Na co dzień muszą walczyć z ogromnym wysiłkiem fizycznym, warunkami atmosferycznymi, nie obyło się też bez przygód w postaci usterek rowerów. Kolarze się jednak nie poddają! Przyświeca im bowiem ważny cel, jakim jest wsparcie charytatywnej akcji. Łącznie do pokonania mają 2000 km.

- Pogoda na wyspie jest bardzo zmienna. Wiatr, deszcz, wymagający teren, to nie łatwe wyzwania dla wolontariuszy na dwóch kółkach. Podczas trasy zmagają się oni nie tylko z trudnymi warunkami atmosferycznymi ale także napotkali trudności techniczne związane z usterkami rowerów – przekazuje podkarpacka policja.

Zbiórkę można wesprzeć TUTAJ. Do zebrania jest 100 tys. zł, zrzutkę wsparło do tej pory (stan na 5 lipca 2023, godz. 11:50) 106 osób. Udało się zebrać 11 210 zł.

Warto zaznaczyć, ze to nie pierwsza tego typu akcja rzeszowskiego policjanta. Kilka lat temu, mundurowy razem z kolegą wyruszyli na wyprawę rowerami przez Norwegię, wtedy zebrali blisko 20 tys. złotych. Cel ten sam, wsparcie Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci z siedzibą w Rzeszowie.

Mama pięcioraczków pokazała, co dostała od państwa
Sonda
Czy pomagasz charytatywnie innym osobom?