Policyjny pościg ulicami Rzeszowa za kierowcą hyundaia. Zatrzymano 23-latka

i

Autor: archiwum KMP Rzeszów Policyjny pościg ulicami Rzeszowa za kierowcą hyundaia. Zatrzymano 23-latka

Pościg w Rzeszowie

Policyjny pościg ulicami Rzeszowa za kierowcą hyundaia. Zatrzymano 23-latka

2022-08-05 14:40

W czwartek wieczorem (4.08.2022) policjanci prowadzili pościg za kierowcą hyundaia, który na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Nie zatrzymał się, pomimo podawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Jak się okazało, 23-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Szczegóły poniżej.

W czwartek (4.08.2022) po godzinie 20.00, policjanci ruchu drogowego rzeszowskiej komendy zmierzyli prędkość, z jaką poruszał się hyundai. Okazało się, że kierowca jechał o wiele za szybko - przekroczył dopuszczalną prędkość o 33 km/h. W związku z tym, funkcjonariusze podali mu sygnał do zatrzymania. I wtedy się zaczęło!

Zobacz też:  Rzeszowski Rajd Samochodowy. Zamknięte drogi i ulice, utrudnienia w powiecie rzeszowskim i strzyżowskim

- Kierowca zignorował polecenie, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za nim. Mimo podawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca w dalszym ciągu nie zatrzymywał się i kontynuował ucieczkę. Na ulicy Mieszka I mundurowi zajechali drogę hyundaiowi, ale kierowcy udało się ominąć radiowóz i jadąc pod prąd dalej uciekał. Policjanci zatrzymali pojazd przy ulicy Lwowskiej, ponownie zajeżdżając mu drogę – informuje KMP Rzeszów.

Jak się okazało, hyundaiem kierował 23-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna był trzeźwy. Jednak po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za popełnione podczas ucieczki wykroczenia.

Zobacz również: Kąpielisko na rzeszowskiej Żwirowni zamknięte. Powodem sinice

Koncert na półwyspie w Parku Szafera w Rzeszowie
Sonda
Czy uważasz, że praca w policji jest niebezpieczna?