Kąpielisko na rzeszowskiej Żwirowni zamknięte. Powodem sinice

i

Autor: Matthias_Lemm /Pixabay.com Kąpielisko na rzeszowskiej Żwirowni zamknięte. Powodem sinice

Sinice w kąpielisku

Kąpielisko na rzeszowskiej Żwirowni zamknięte. Powodem sinice

2022-08-05 7:42

Sanepid opublikował komunikat z informacją o zamknięciu kąpieliska na rzeszowskiej Żwirowni przy ul. Kwiatkowskiego. Powodem jest zakwit sinic. Woda nie nadaje się do kąpieli. Szczegóły poniżej.

Mamy złe informacje dla fanów kąpieli na rzeszowskiej Żwirowni. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowiepoinformowała w czwartek (4.08.2022) o tym, że woda w kąpielisku przy ul. Kwiatkowskiego nie nadaje się do kąpieli. Powód? Zakwit sinic. Kolejne badanie wyznaczono na 16.08.2022.

Zobacz również: Wybił szybę w aucie i pobił kierowcę! Tłumaczył, że 31-latek źle zachował się na drodze

Sinice wytwarzają toksyny, a spotkanie z nimi kończy się w sposób niezwykle nieprzyjemny dla człowieka. Objawy zetknięcia z sinicami to m.in. rumień, świąd, podrażnienie oczu, ból głowy, nudności, wymioty, ból brzucha, duszności czy gorączka. Może dojść nawet do uszkodzenia wątroby. Do zatrucia może dojść nie tylko poprzez kontakt fizyczny, ale co ważne – również poprzez wdychanie powietrza unoszącego się nad kąpieliskiem, gdzie wykryto sinice.

Zobacz też: Rekord na lotnisku w Jasionce! Wiemy, które kierunki wybierano najczęściej

Jak rozpoznać sinice? Woda ma nieprzyjemny zapach, a na jej powierzchni pojawiają się gęste kożuchy. Przy brzegach pojawia się mętna piana.

Tour de Pologne w Rzeszowie
Sonda
Co myślicie o kąpieli w fontannie?