Rekord na lotnisku w Jasionce! Wiemy, które kierunki wybierano najczęściej

i

Autor: Lotnisko Rzeszów-Jasionka Rekord na lotnisku w Jasionce! Wiemy, które kierunki wybierano najczęściej

Lotnisko z nowym rekordem

Rekord na lotnisku w Jasionce! Wiemy, które kierunki wybierano najczęściej

2022-08-04 15:12

Historyczny rekord na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. Prawie 97 tysięcy pasażerów skorzystało w lipcu z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. To o 14% więcej niż w najlepszym dotąd miesiącu w dziejach lotniska, jakim był sierpień 2019 roku. Szczegóły poniżej.

Nowy rekord lotniska w Jasionce. W lipcu obsłużono aż 97 tysięcy pasażerów. Jak podaje Waldemar Mazgaj, rzecznik lotniska źródłem wzrostu liczby podróżnych jest nie tylko wyjątkowo bogata siatka połączeń wakacyjnych, ale także dodatkowe operacje lotnicze związane ze wsparciem dla Ukrainy.

– Cieszę się, że wysiłek, jaki włożyliśmy w przygotowania do sezonu letniego już przynosi oczekiwane efekty. Bariera stu tysięcy pasażerów miesięcznie jest już na wyciągnięcie ręki – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Wielkie uznanie należy się pracownikom lotniska, którzy w najbardziej wymagającym okresie roku, jakim są wakacje, doskonale wywiązują się ze swoich zadań. Dokładamy starań, aby podróżni udający się na urlop z naszego portu spędzali czas na lotnisku w jak najbardziej komfortowych warunkach.

Lotnisko Rzeszów-Jasionka. Które kierunki najpopularniejsze?

Z informacji przekazanych przez lotnisko wynika, że wakacyjne czartery przewiozły 1/4 ogólnej liczby pasażerów obsłużonych w lipcu w Jasionce. Największy udział w rekordowym wyniku mają przewoźnicy Ryanair i Wizzair (łącznie prawie 45 procent). Blisko 24 tys. podróżnych skorzystało z oferty PLL LOT wyrównując dotychczasowy rekord z 2019 roku.

Do najpopularniejszych kierunków należały Warszawa (18 tys.) i Londyn (17 tys.). Wśród słonecznych destynacji prym wiodła turecka Antalya; z tej trasy w ubiegłym miesiącu skorzystało prawie 11 tys. pasażerów. Podczas wakacji 2022 podrzeszowskie lotnisko obsługuje 23 kierunki do 12 krajów, ponad 80 rotacji tygodniowo.

Sinice w Jeziorku Czerniakowskim. Warszawiacy lekceważą zakaz kąpieli
Sonda
Czy obawiasz się odwołania lotu w wakacje?