Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia i zamknięte ulice. Które części miasta lepiej omijać?

i

Autor: maxmann/pixabay.com Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia i zamknięte ulice. Które części miasta lepiej omijać?

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia i zamknięte ulice. Które części miasta lepiej omijać?

2022-04-08 7:35

Półmaraton Rzeszowski odbędzie się w niedzielę, 10 kwietnia 2022. Biegacze przebiegną ulicami miasta, a to oznacza zamknięte ulice i utrudnienia w ruchu drogowym. Które części miasta lepiej w niedzielę omijać? Szczegóły poniżej.

Półmaraton Rzeszowski wystartuje w niedzielę, 10 kwietnia o godz. 9.30. Start zaplanowano na rzeszowskim Rynku. Dalej trasa będzie przebiegać: ul. T. Kościuszki, Placem Farnym, ul. Sokoła, ul. Jana III Sobieskiego, ul. Grunwaldzką, ul. Cieplińskiego, ul. Zygmuntowską, ul. Jagiellońską, ul. 3-go Maja, Al. Lubomirskich, ul. F. Szopena, ul. Hetmańską, ul. Wincentego Pola do Bulwarów nad Wisłokiem. Bulwarami zawodnicy pobiegną do Lisiej Góry, gdzie zawrócą i pobiegną przez Olszynki do ul. F Szopena, a następnie ul. Słowackiego do Rynku, gdzie będzie meta biegu. Wyznaczoną trasę zawodnicy przebiegną dwukrotnie.

Półmaraton Rzeszowski. Które ulice będą zamknięte?

Miejsca, które zostaną w niedzielę całkowicie wyłączone z ruchu to ulice: Kościuszki, Plac Farny, ul. Sokoła, 3 Maja, Al. Lubomirskich, ul. F. Szopena, ul. Hetmańska, ul. F Szopena, ul. Słowackiego oraz Rynek.

Pozostałymi ulicami ruch będzie odbywał się wyznaczonymi pasami, oddzielonymi barierkami i taśmami zabezpieczającymi. Na ul. Piłsudskiego i Cieplińskiego zawodnicy pobiegną lewym pasem, przeciwnie do kierunku jazdy. Częściowo zamknięty będzie również Plac Śreniawitów. Ruch na placu będzie odbywał się tylko od ulicy Lisa Kuli do ul. Dąbrowskiego i w przeciwnym kierunku. W związku z tym całkowicie zamknięty będzie Most Zamkowy.

Zobacz też: Pijany Ernest wsiadł za kierownicę BMW. Bartek i Irek nie przeżyli wypadku. Dramat w Półsierakowie

Jak wynika z informacji przekazanych przez KMP Rzeszów, pierwsze utrudnienia (niewymagające zamknięcia ulic) mogą wystąpić już od godz. 3.00 w nocy, kiedy rozpocznie się rozkładanie elementów zabezpieczających. Cała trasa zamknięta będzie w godz. od 8.00 do 13.00.

Na poszczególnych odcinkach trasy ruch będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego. Utrudnienia powinny zakończyć się do godz. 14.00 wraz z usunięciem elementów zabezpieczających trasę biegu. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy. W kluczowych miejscach policjanci będą kierować ruchem i wskazywać możliwe objazdy.

Express Biedrzyckiej - prof. Anna Siewierska-Chmaj: Unia w ciągu miesiąca przeszła rewolucję
Sonda
Interesujesz się sportem?