Pomoc w dobie koronawirusa. Inicjatywa sąsiedzka w Rzeszowie

i

Autor: PhotoMIX-Company/Pixabay.com

Pomoc w dobie koronawirusa. Inicjatywa sąsiedzka w Rzeszowie

2020-03-19 9:27

W Rzeszowie działa Inicjatywa sąsiedzka "Widzialna Ręka - Rzeszów i okolice". W jej ramach pomagają tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują w związku z pandemią koronawirusa.

"Nie chcę pieniędzy, wystarczy mi uśmiech" - można przeczytać na ulotce. Grupa liczy na Facebooku już 687 osób i stale się rozrasta. Można na niej znaleźć oferty pomocy. Oczywiście, bezpłatnej.

Osoby, które potrzebują pomocy, również mogą na grupie napisać i wyjaśnić, jakiej konkretnie pomocy oczekują. "Widzialna Ręka" sięga poza Rzeszów. Są oferty chęci pomocy z Łańcuta, Czudca czy Nowej Wsi. 

Aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, w tym głównie do osób starszych przygotowano specjalne ulotki, na których osoby, które chcą pomóc podają swoje imiona i numery telefonów.

Chcesz dołączyć do pomagających? Wejdź na grupę Widzialna Ręka - Rzeszów i okolice, zamieść ogłoszenie lub/i wydrukuj ulotkę, podaj w niej swój numer kontaktowy i ewentualnie imię, rozwieś w okolicach miejsc, w których chcesz/możesz pomagać. Więcej szczegółowych  informacji na grupie.

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Koronawirus Raport