Skandal

Porzucił sześć małych kotków w kartonowym pudle. Były skazane na śmierć

2023-07-29 11:11

Kilka dni temu na policję zgłosił się mężczyzna, który w polach niedaleko ul. Podolszyny w Leżajsku znalazł kartonowe pudło z sześcioma kociętami w środku. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego ustalili, że zwierzęta zostały porzucone przez 67-letniego mieszkańca Leżajska. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami, do którego się przyznał.

Leżajsk. 67-latek porzucił sześć kotków w kartonowym pudle. Skazał je na pewną śmierć

W polach znajdujących się niedaleko ul. Podolszyny w Leżajsku mężczyzna znalazł kartonowe pudło z sześcioma kociętami w środku. Znalezisko zgłosił policji, a sprawą zajęli się kryminalni z Leżajska. Dzięki ich zaangażowaniu szybko udało się wytypować właściciela porzuconych zwierząt. Okazał się nim 67-letni mieszkaniec Leżajska. Porzucone przez niego futrzaki nie miały wielkich szans na przeżycie ze względu na brak możliwości zdobycia pożywienia i wody. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami i złożył wyjaśnienia. Przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Jaka kara grozi za znęcanie się nad zwierzętami?

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełniony czyn grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policja przypomina, że porzucenie zwierzęcia przez właściciela, bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje, jest prawnie uznane za znęcanie się nad zwierzęciem.

Poruszający wiersz na grobie zamordowanego diakona Mateusza. Serce pęka
Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?