Przemyśl: Łukasz P. więził synka w mieszkaniu.   Jest wyrok sądu [Zdjęcia]

i

Autor: Beata Olejarka/SUPER EXPRESS Przemyśl: Łukasz P. więził synka w mieszkaniu. Jest wyrok sądu

Przemyśl: Łukasz P. więził synka w mieszkaniu. Horror przerwali kontrterroryści. Jest wyrok sądu [Zdjęcia wideo]

Dramat rozegrał się w Przemyślu 18 grudnia 2020. Wtedy to Łukasz P. po awanturze domowej zabarykadował się ze swoim synkiem, 4,5-rocznym Fabiankiem w domu. Na miejscu pojawili się policjanci wraz z kontterrorystami i negocjatorami. Horror trwał około 7 godzin. Fabianka uwolnili funkcjonariusze, którzy siłą wtargnęli do mieszkania. Sąd Okręgowy w Przemyślu ogłosił właśnie wyrok w tej sprawie.

Przemyśl. Łukasz P. zabarykadował się z synkiem

Dramat rozegrał się w 18 grudnia 2020 roku. Przed godz. 15.00 policjanci zostali wezwani do awantury domowej w jednej z kamienic na ulicy Słowackiego w Przemyślu. To miejsce, jak i cały rejon cieszy się bardzo złą sławą w mieście. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, nie mogli wejść do mieszkania, bo zabarykadował się w nim 36-letni ojciec, Łukasz P. ze swoim 4,5 rocznym synkiem Fabianem.

-W obawie o bezpieczeństwo przebywających tam osób, strażacy wyważyli drzwi. Kiedy funkcjonariusze weszli do środka, były partner zgłaszającej zamknął się w jednym z pokoi Mężczyzna nikogo do siebie nie dopuszczał i groził, że targnie się na własne życie- relacjonowała wówczas Małgorzata Czechowska z przemyskiej policji.

Horror trwał około 7 godzin. Fabianka uwolnili funkcjonariusze, którzy siłą wtargnęli do mieszkania. Łukasz P. został zatrzymany. Jak się okazało, 36-latek był znany policjantom z wcześniejszych, licznych interwencji. Mężczyzna posiadał zakaz zbliżania się i kontaktowania się z konkubiną.

Łukasz P. skazany przez sąd

Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty (252 par 1, 244, 226 i 190 KK) dotyczące wzięcia i przetrzymywania zakładnika, złamania sądowego zakazu zbliżania się do  byłej konkubiny, znieważenia funkcjonariuszy i gróźb karalnych. Sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Przemyślu. Rozprawa odbyła się w środę, 16 czerwca 2021 wyłączeniem jawności. Mężczyzna został uznany za winnego wszystkich zarzucanych mu czynów i został skazany na jeden rok i jeden miesiąc pozbawienia wolności.

Uwięził swojego syna, odbili go kontrterroryści. Ruszył proces Łukasza P.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE