Przemyśl. Włamali się do trzech samochodów. 19 i 18-latek usłyszeli zarzuty

i

Autor: qimono /pixabay.com Przemyśl. Włamali się do trzech samochodów. 19 i 18-latek usłyszeli zarzuty

Kradzież

Przemyśl. Włamali się do trzech samochodów. 19 i 18-latek usłyszeli zarzuty

2022-08-09 14:12

Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy w nocy 6 na 7 sierpnia 2022 mieli włamać się do trzech samochodów w Przemyślu i ukraść z jednego z nich telefon komórkowy oraz karty bankomatowe. 19 i 18-latek usłyszeli zarzuty. Grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (7.08.2022) dyżurny przemyskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że ktoś włamał się do trzech pojazdów, znajdujących się na terenie parkingu przy byłym „Tesco” w Przemyślu.

- Na miejsce zdarzenia skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistycznym oraz funkcjonariusze z pionu kryminalnego. Zgłaszający wyjaśnił, że gdy szedł rano do pracy, zauważył na parkingu pojazdy, w których były powybijane szyby, dlatego powiadomił o tym policję – podają mundurowi.

Policjantom udało się już po kilku godzinach od przestępstwa zatrzymać podejrzanych. Włamywaczami okazali się 19-letni mieszkaniec powiatu opolskiego oraz 18-letni mieszkaniec Przemyśla. Mundurowi znaleźli przy 19-latku telefon komórkowy oraz trzy karty bankomatowe, które młody mężczyzna ukradł z samochodu.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Zgodnie z kodeksem karnym za ten czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Droga Krzyżowa Syberii- poruszające prace Eliasza Dyrowa
Sonda
Skradziono ci kiedyś auto?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE