Przemytnik ludzi zatrzymany. Podróżował pociągiem relacji Kijów - Przemyśl

i

Autor: BIOSG Przemytnik ludzi zatrzymany. Podróżował pociągiem relacji Kijów - Przemyśl

Był poszukiwany w Europie

Przemytnik ludzi zatrzymany. Podróżował pociągiem relacji Kijów - Przemyśl

2022-12-15 7:24

26-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany przez funkcjonariuszy straży granicznej z placówki w Medyce. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu za przemyt ludzi.

Jak przekazuje BiOSG, 26-letni obywatel Ukrainy podróżował we wtorek (13 grudnia 2022) pociągiem relacji Kijów - Przemyśl. Podczas kontroli okazało się, że cudzoziemiec jest poszukiwany przez francuski wymiar sprawiedliwości.

- W związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej przemycającej migrantów z Ukrainy przez Francję do Wielkiej Brytanii, tamtejsze władze wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu - podaje straż graniczna.

Cudzoziemiec został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu sześć lat pozbawienia wolności.

Z informacji przekazanych przez straż graniczną wynika, że od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału straży granicznej zatrzymali już ponad 320 osób poszukiwanych przez krajowe i zagraniczne służby.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy  na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl

Policyjna orkiestra na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Katowicach - flash mob
Sonda
Czy straż graniczna powinna zarabiać więcej?