Puszczyk Alfa zaklinował się w siatce i zgubił rodzinę. Trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu [WIDEO, GALERIA]

2022-05-20 12:08
PUSZCZYK
Autor: Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Puszczykiem zajęła się doktor Agnieszka Majchrowicz

Puszczyk zwyczajny to gatunek średniej wielkości ptaka z rodziny puszczykowatych. Najliczniejsza i najczęściej spotykana sowa Europy. Maluszek, który trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu miał niemiłą przygodę, która skończyła się zgubieniem rodziny. Teraz jest na łasce weterynarzy.

Puszczyk to najpospolitsza sowa w Polsce.  Prowadzi nocny tryb życia, przebywa najczęściej samotnie. Ptak osiadły, pozostaje w swoim terytorium przez cały rok. Jak wszystkie sowy, lata bezszelestnie, dzięki specjalnej strukturze lotek i ich ułożeniu w skrzydle. Alfa jeszcze nie opanowała sztuki latania i próbując wzbić się w powietrze zaklinowała się w siatce! Gdy rano szamoczącą się sowę dostrzegł właściciel posesji, nie było już z nią nikogo z jej rodziny.

Zobacz też: Kozia transfuzja krwi w przemyskiej lecznicy Ada [GALERIA]

Puszczyk zaplątał się w siatkę i zgubił rodzinę

Młoda sówka trafiła do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, gdzie weterynarze pomogą jej się usamodzielnić. Ptak potrzebuje jeszcze trochę czasu, żeby  być na tyle silnym i gotowym na życie na wolności. Niestety w tym momencie bez człowieka nie przetrwa.

Sonda
Czy pomagasz zwierzętom?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE