Kozia transfuzja krwi w przemyskiej lecznicy Ada [GALERIA]

2022-05-17 12:38
KOZIA TRANSFUZJA
Autor: Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Zdrowa koza oddała krew dla chorej krewniaczki

Weterynarze z przemyskiej lecznicy Ada stanęli przed nie lada wyzwaniem. Właściciel chorej kozy przyszedł do nich szukać pomocy. Z rzeźni przed śmiercią uratował malutkie koźlątko. Niestety, żeby uratować malutką kózkę nie wystarczyła fachowa wiedza. Potrzebny był przyjaciel z koziego stada.

Właściciel koziej ferajny spod Przemyśla uratował malutką, chorą kózkę z rzeźni. Chore koźlątko miało zostać zabite, jednak dostało swoja drugą szansę. Od razu było widać, że jest chore. Weterynarze z Lecznicy Ada natychmiast określili stan kózki jako bardzo ciężki i zdiagnozowali m.in. anemię. Leczenie rozpoczęto od razu. Okazało się, że niezbędna będzie transfuzja krwi! Właściciel koziego stada przyprowadził do Lecznicy jeszcze jedną, tym razem całkowicie zdrowa kozę i pobrano od niej krew, którą przetoczono chorej kopytnej koleżance.  

Zobacz też: Bieszczady. Spotkanie oko w oko z niedźwiedziem! Warczał i ryczał w kierunku turystów

Kaczka Alina w tarapatach

Zdrowa koza oddala krew i bez żadnego uszczerbku wróciła do swojego stada, chora kózka została w lecznicowym boksie, gdzie wtłaczano jej bezcenny lek, jakim okazała się krew zdrowej kozy. Po transfuzji chora kózka dochodzi do siebie. 

Sonda
Czy pomagasz zwierzętom?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE