Suczka Alma była tak wygłodzona, że kości przebiły jej skórę. Trafiła do przemyskiej lecznicy [GALERIA]

2022-05-13 11:34
ALMA
Autor: Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Weterynarz Radosław Fedaczyński z Lecznicy Ada badał Almę

Na Ukrainie wciąż trwa wojna. Cierpią ludzie i zwierzęta. W niektórych miejscach kompletnie nie ma co jeść. Ofiarą tego głodu jest kompletnie wycieńczona suczka Alma. Przyjechała do Przemyśla zza wschodniej granicy. Jej stan jest krytyczny.

Taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca! Przez wojenną agresję u naszych sąsiadów w Ukrainie giną ludzie i zwierzęta. Klęska głodu dotyka coraz więcej istot. Jedną z cierpiących z powodu braku pożywienia była suczka Alma. Nie wiadomo co stało się z jej opiekunami. Ona sama stała się wojenną ofiarą.

Orzeł Chrobry trafił do Lecznicy z zatruciem

-Jest wycieńczona i pełna pasożytów. Tak wychudzona, że wystające kości przebiły i poraniły jej ciało. Nazywa się Alma. Ewakuowano ją z Ukrainy. Plan był taki, że jedzie dalej… jednak organizm poddał się. Nie dałaby rady… opadła już sił. Tygodnie głodu i braku normalności odbiły się na niej drastycznie. Wiele przeszła i w wojennym świecie i kilkuletnim życiu. Po ciele widać, że rodziła sporo. Infekcje oka, grzybica uszu, rany i skrajna chudość przeraża. Alma prosi o serce i pomoc w leczeniu. Pomożecie?- pytają weterynarze z Lecznicy Ada w Przemyślu.

Pies jest w bardzo ciężkim stanie. Weterynarze walczą o jej życie. Alma ostatnie tygodnie nic nie jadła. Z głodu kości przebiły jej skórę. Potrzebuje leczenia. Jak pomóc? Założono specjalną zbiórkę dla Almy. Można ją wspomóc TUTAJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE