Rogalikiem w koronawirusa! Słodkości trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

2020-04-16 15:17

W Tryńczy (woj. podkarpackie) pieką słodziutkie rogaliki. To taki tryniecki sposób na walkę z koronawirusem. Mieszkańcy gminy solidarnie włączyli się akcję pieczenia słodkości, aby podarować je tym, którzy stoją na pierwszej linii tej nierównej wojny z COVID-19. Rogalikami zajadali się pracownicy szpitala i sanepidu, ale także sami mieszkańcy!

Pracownicy Centrum Integracji Społecznej Gminy Tryńcza oraz Spółdzielni Socjalnej „Gorzyczanka”, solidaryzując się z osobami najbardziej potrzebującymi wsparcia w dobie pandemii, wypiekają pyszne rogaliki i ciasta, które już dziś trafiły do Przeworskiego Szpitala na ręce dyrektora Grzegorza Jedynaka oraz personelu medycznego, a także do zespołu pracowników Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Przeworsku na ręce dyrektora Ryszarda Trelki.

-W piątek kolejną porcję słodkości dostarczymy do Szpitala Zakaźnego oraz Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łańcucie. Są to podmioty, które pracują teraz na najwyższych obrotach, stanowiąc najważniejszy filar w walce z pandemią, dlatego każde wsparcie i pomoc okazuje się niezwykle potrzebne. Nie zapominamy także o naszych mieszkańcach, do których w piątek również trafi pierwsza porcja rogalików, przy pomocy sołtysów i pracowników socjalnych. Mowa o osobach starszych, samotnych, wykluczonych i najbardziej podatnych na ryzyko zakażenia- informują pracownicy Urzędu Gminy Tryńcza

Inicjatywę wypieków rogalików wsparł Caritas Archidiecezji Przemyskiej, przekazując artykuły spożywcze, dzięki którym pracownicy podmiotów ekonomii społecznej działających na terenie gminy mogli wykorzystać swoje umiejętności i dostępne zaplecze w słusznym i konkretnym celu.

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

[email protected]

Koronawirus nie jest jedyny: co na nas czyha w topniejących lodowcach?

Super Raport 16 IV (goście: Hołownia, Scheuring-Wielgus)
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj