Rzeszów: 18-latek oszukiwał ludzi na OLX. Grozi mu 12 lat więzienia [AUDIO]

2019-10-09 15:04 AZ
18 - late oszukiwał osoby na olx
Autor: Pixabay

Oszukał kilkadziesiąt osób na ponad 30 tysięcy złotych, grozi mu do 12 lat więzienia. To nie kartoteka recydywisty, a historia 18-latka z Rzeszowa, który z wyłudzeń urządził sobie źródło dochodu.

18-latek wyłudzeń miał dokonać od maja do sierpnia ubiegłego roku. Te miały polegać na oferowaniu sprzedaży, za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego OLX oraz forum strony www.wmasg.pl telefonów komórkowych, konsoli PS4, czy butów. Tych jednak nie posiadał, mimo to od kupujących brał pieniądze. I to nie małe. W sumie w ten sposób wyłudził ponad 32 tysiące złotych. Oszukanych zostało 35 osób.

O szczegółach reporter Eski Andrzej Zasadni

Wojciech M. podczas zamieszczania ogłoszeń podawał fikcyjne dane osobowe i adresowe, przyjmując wpłaty na rachunki bankowe zarejestrowane na dane tzw. „słupów”, które użyczyły mu możliwości korzystania z ich rachunków bankowych.  Niejednokrotnie korzystał z dostępu do internetu z bezpłatnych tzw. „Hotspot-ów”, a także z sieci internetowej znajdującej się w miejscu swojego zamieszkania oraz urządzeń mobilnych należących do jego najbliższej rodziny.

Podczas przeprowadzonych przeszukań jego domu i samochodu zabezpieczono m.in. telefony komórkowe, potwierdzenia wpłat gotówki w bankach, karty SIM, pudełka po telefonach, zestawy startowe z kartami SIM oraz laptop.

Podczas przesłuchania 18-latek przyznał się jedynie do kilku wyłudzeń. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.