3-latek zmarł w żłobku. Są wyniki sekcji zwłok  maluszka

i

Autor: Beata Olejarka/Super Express 3-latek zmarł w żłobku. Są wyniki sekcji zwłok maluszka

Tragiczna śmierć

3-latek zmarł w żłobku. Kontrowersyjna decyzja prokuratury. "Narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia"

Nie żyje 3-letni chłopczyk. Do tragedii doszło we wtorek, 11 lipca 2023 w jednym z rzeszowskich żłobków. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. W czwartek (13 lipca 2023) odbyła się sekcja zwłok malca. Prokuratura zamieściła krótki komunikat w sprawie śmierci chłopca, jednak nie przekazała wyników sekcji zwłok.

Przypomnijmy, horror rozegrał się w rzeszowskim żłobku we wtorek (11 lipca 2023). Z nieoficjalnych doniesień wynikało, że 3-letni malec zaczął dusić się winogronem. Prokuratura była bardzo oszczędna w przekazywaniu informacji w tej sprawie z uwagi na dobro rodziny chłopca i dobro postępowania.

Śledztwo w sprawie śmierci 3-latka w żłobku

W czwartek (13 lipca 2023) odbyła się sekcja zwłok chłopca. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie opublikowała krótki komunikat w sprawie śmierci chłopca. Wynika z niego, ze śledztwo prowadzone jest w sprawie "narażenia 3- letniego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez pracowników placówki opiekuńczej w Rzeszowie, pod których opieką się wówczas znajdował i nieumyślnego spowodowania jego śmierci".

Za przestępstwo narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w przypadku gdy na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Taki sam wymiar kary kodeks karny przewiduje za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Również dziś Prokuratura Okręgowa miała przekazać informacje dotyczące wyników sekcji zwłok chłopca. Prokuratura podjęła jednak kontrowersyjną decyzję  - nie ma takiej informacji w oświadczeniu. Zdecydowano o wydaniu lakonicznego komunikatu.  Nie udało nam się skontaktować z wiceszefem prokuratury. W komunikacie Arkadiusz Jarosz tłumaczy:

- Rzeczone postępowanie zostało z uwagi na charakter sprawy przejęte do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie w dniu 12 lipca 2023r. i z uwagi na dobro śledztwa jak i dobro rodziny małoletniego żadne dodatkowe informacje nie będą przekazywane środkom masowego przekazu, w zakresie opisanego postępowania - czytamy. 

To tutaj doszło do tragedii - ZOBACZ ZDJĘCIA W GALERII PONIŻEJ

3-latek zmarł w żłobku. Prokuratura wyjaśnia co się stało
Listen on Spreaker.