RZESZÓW: Atak terrorystyczny w Urzędzie Marszałkowskim? Spokojnie, to tylko ćwiczenia [WIDEO, ZDJĘCIA]

2019-09-18 15:45 Weronika Kasza
Atak terrorystyczny w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie? To tylko ćwiczenia
Autor: Weronika Kasza Atak terrorystyczny w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie? To tylko ćwiczenia

Dzisiaj służby mundurowe odpowiedzialne za bezpieczeństwo w regionie w ramach ćwiczeń reagowały na sytuację kryzysową. Wspólnie działała 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Komenda Miejska Policji w Rzeszowie oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy w Rzeszowie.

Zamaskowani wojskowi, taśma policyjna, a nawet wstrzymany na chwilę ruch na ulicach Rzeszowa– tak wyglądały okoliczności „ćwiczebnego” ataku terrorystycznego, który dzisiaj odbył się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego przy ul. Cieplińskiego. Zarządzono ewakuację i obezwładniono napastnika. Za pomocą specjalnego łazika, zneutralizowano również znaleziony w samochodzie sprawny ładunek wybuchowy.

Zobaczcie wideo z akcji pod Urzędem!

Samorządowe ćwiczenia wojewódzkie realizowane były pod kryptonimem „WRZESIEŃ 2019”. Te miały służyć sprawdzeniu przyjętych rozwiązań w ramach przygotowań obronnych w samorządzie województwa podkarpackiego oraz doskonaleniu procedur kierowania wybranymi obszarami przygotowań obronnych.