Rzeszów. Nie żyje Aleksander Zacios, założyciel i prezes Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta

i

Autor: Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie/pixabay.com Rzeszów. Nie żyje Aleksander Zacios, założyciel i prezes Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta

Smutne informacje

Rzeszów. Nie żyje Aleksander Zacios, założyciel i prezes Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta

2023-02-21 7:33

Smutne informacje z Rzeszowa. Zmarł Aleksander Zacios, założyciel i prezes Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Miał 79 lat. Odszedł w niedzielę (19 lutego 2023). Znana jest już data pogrzebu.

Aleksander Zacios zmarł w wieku 79 lat po ciężkiej chorobie. Był założycielem Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, które działa w Rzeszowie od lat 80. ub. wieku. Aleksander Zacios do końca był jego prezesem. Dzięki niemu powstało schronisko dla mężczyzn w Rzeszowie i dla kobiet w Racławówce. Był także inicjatorem budowy Centrum Integracji Społecznej przy Towarzystwie Pomocy im. św. Brata Alberta. To z jego inicjatywy 1 listopada na cmentarzach prowadzono kwesty na rzecz bezdomnych i ubogich.

Aleksander Zacios był też pomysłodawcą akcji "Ziemiopłody", podczas której rolnicy dzielą się swoimi plonami. Z zebranych warzyw kuchnia albertyńska przygotowuje posiłki dla bezdomnych i ubogich.

- Odszedł długoletni Prezes naszego stowarzyszenia, człowiek, który większość swojego życia poświęcił dla dobra drugiej osoby podążając za słowami św. Brata Alberta: "Im więcej kto opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa zbolałego w osobie tego ubogiego ratujemy" – tak w poniedziałek pożegnali Aleksandra Zaciosa przyjaciele z rzeszowskiego Towarzystwa im. św. Brata Alberta.

Pogrzeb Aleksandra Zaciosa odbędzie się w czwartek, 23 lutego, o godz. 13.30 na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie.

Upamiętnili słynną ławeczkę patriotyczną
Sonda
Czy boisz się śmierci?