Rzeszów: Sponsorzy uratowali XVIII Galę Piłkarską Nike [AUDIO]

2020-01-29 15:08
s
Autor: Andrzej Z

Teraz dobre informacje dla fanów piłki nożnej - pomimo wcześniejszych zapowiedzi, Gala Piłkarska "Podkarpacka NIKE 2019" odbędzie się zgodnie z planem. Ta została odwołana, bo Podkarpacki Związek Piłki Nożnej stracił blisko 800 tysięcy złotych na restrukturyzacji Banku Spółdzielczego z Sanoka.

Przymusowa restrukturyzacja Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z Sanoka dotknęła nie tylko samorządy czy szpitale. Blisko 800 tysięcy złotych stracił też Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.

To oznaczało dla całego związku spore cięcia, bo oprócz regionalnych gal, zrezygnowano z corocznej XVIII Gali Podkarpacka Nike, która odbywa się w Łańcucie. Rykoszetem dostały też mniejsze miasta jak Jarosław.

Teraz jednak okazuje się, że znalazły się firmy, które postanowiły sfinansować galę. Ta startuje już 14 lutego w Łańcucie.

Ale to nie koniec dobrych informacji, bo na Podkarpaciu już wiosną odbędą się trzy mecze piłkarskiej reprezentacji do lat 16. Polacy zmierzą się z Izraelem, Islandią i Wenezuelą. PZPN wkrótce zdecyduje, w których miastach te mecze zostaną rozegrane.

Gala odbędzie się tylko dzięki sponsorom - mówi prezes PZPN w Rzeszowie Mieczysław Golba