Rzeszów. W Full markecie powstał punkt noclegowy dla uchodźców z Ukrainy [ZDJĘCIA]

i

Autor: Grzegorz Bukała /UMRz Jest kuchnia, pokój zabaw dla dzieci, punkt ambulatoryjny, wydawane są ciepłe posiłki.

Rzeszów. W Full Markecie powstał punkt noclegowy dla uchodźców z Ukrainy. Jest ponad 500 miejsc

2022-03-08 11:00

W Full Markecie w Rzeszowie, przy ulicy Rejtana 53 zorganizowano ponad 500 miejsc dla uchodźców z Ukrainy. Powstał on w ramach współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa z Centrum Medycznym Medyk i Fundacją Medyk dla Zdrowia. Szczegóły poniżej.

Medyk zorganizował ponad 500 miejsc dla uchodźców w Full Markecie

Rzeszowianie angażują się w pomoc Ukraińcom uciekającym przed wojną od samego początku. Teraz w Full Markecie powstało 500 miejsc noclegowych dla uchodźców. Jest kuchnia, pokój zabaw dla dzieci, punkt ambulatoryjny, wydawane są ciepłe posiłki. Aktywnie działają w nim pracownicy Centrum Medycznego Medyk i wolontariusze. Koordynacją zapewnienia wyżywienia oraz innych potrzebnych rzeczy zajmują się pracownicy Urzędu Miasta Rzeszowa. Jak informuje Urząd Miasta, do placówki w Full Markecie, kierowane są w pierwszej kolejności osoby potrzebujące schronienia, które docierają z granicy na rzeszowski dworzec PKP. Ułatwia to zapewnienie im bezpieczeństwa i umożliwia objęcie kompleksową pomocą.

- Ten punkt jest doskonałym uzupełnieniem działań pomocowych miasta. Prowadzimy punkt informacyjny na dworcu PKP, opiekujemy uciekającymi przed wojną, wysiadającymi z pociągów i autobusów, prowadzimy zbiórki darów, wysyłamy pomoc humanitarną a teraz dzięki współpracy z Medykiem możemy zapewnić im nocleg lub odpoczynek – powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

 Dalsza część artykułu poniżej galerii: Rzeszów. W Full markecie powstał punkt noclegowy dla uchodźców z Ukrainy [ZDJĘCIA]

Punkt powstał w ramach współpracy z Centrum Medycznym Medyk i Fundacją Medyk dla Zdrowia.

- Stworzyliśmy to miejsce bo wiemy, że taka pomoc w tym momencie jest bardzo potrzebna. Full Market stał się małym azylem dla ludzi, którzy w będąc w drodze mogą odpocząć, zjeść, w razie potrzeby skorzystać z pomocy medycznej. To efekt ciężkiej pracy personelu CM Medyk i wolontariuszy którzy poświęcili swój czas i włożyli ogrom serca. Cieszymy się, że nasz obiekt będzie służył dobrej sprawie - powiedział Stanisław Mazur, prezes Centrum Medycznego Medyk.

Uchodźcy pozostają tu od kilku godzin do jednego, dwóch dni. Mogą liczyć na kompleksową pomoc – noclegi, wyżywienie, odzież, środki chemiczne, mogą wziąć prysznic, odpocząć przed dalszą podróżą. Dostępny jest również tłumacz. Ze względu na dużą liczbę matek z dziećmi, na chwilę obecną, regulamin nie pozwala na przebywanie w punkcie noclegowym ze zwierzętami.

Przypomnijmy, wolontariusze są wciąż potrzebni! Więcej: Rzeszów. Potrzebni wolontariusze do pomocy uchodźcom z Ukrainy

Sonda
Czy pomogłaś/eś w jakikolwiek sposób Ukraińcom?