Śmiertelne potrącenie w Jarosławiu! Kobieta przechodziła w niedozwolonym miejscu

2019-09-09 18:35 GE
Śmiertelne potrącenie w Jarosławiu
Autor: Policja Jarosław

Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku w Jarosławiu. Kierujący audi potracił pieszą, która najprawdopodobniej przechodziła w miejscu niedozwolonym. Pomimo szybkiej pomocy, kobieta zmarła.

W poniedziałek po godz. 9.00, dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na ul. 3-go Maja w Jarosławiu. Jako pierwszy na miejscu wypadku, był technik kryminalistyki jarosławskiej jednostki - asp. szt. Grzegorz Malinowski, który po służbie jechał w tym rejonie rowerem.

Funkcjonariusz widząc, że doszło do wypadku podjął akcję ratowniczą. Udzielił kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej, zabezpieczył miejsce zdarzenia i do czasu przyjazdu służb ratunkowych kierował ruchem.

Ze wstępnych ustaleń policjantów przybyłych na miejsce wynika, że piesza przechodząca przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wtargnęła bezpośrednio pod nadjeżdżające audi. Piesza to - 76-letnia mieszkanka Jarosławia. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie w wyniku doznanych obrażeń zmarła. Badanie stanu trzeźwości kierującego audi, 36-letniego mieszkańca Przeworska wykazało, że był trzeźwy.

Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Szczegółowe okoliczności tego wypadku, będą przedmiotem prowadzonego postępowania nadzorowanego przez prokuraturę.