Jutro rusza remont nawierzchni na al. Niepodległości w Sopocie

i

Autor: pixabay.com

Policjanci apelują

Solina. Remont drogi 895 i utrudnienia w ruchu. Apel do kierowców

2022-08-09 7:43

W popularnej, turystycznej miejscowości Solina trwają prace remontowe drogi wojewódzkiej nr 895. Ruchem steruje sygnalizacja świetlna. Nie wszyscy jednak się do niej stosują. Policjanci wydali apel.

Zbliża się długi weekend, dlatego policjanci apelują do przejeżdżających przez popularną podkarpacką miejscowość kierowców. Chodzi o remont drogi nr 895 w Solinie. Zdarza się, że przed sterującymi ruchem sygnalizatorami świetlnymi potrafią tworzyć się spore kolejki. Duża ilość turystów przyjeżdżających nad Jezioro Solińskie powoduje zwiększenie natężenia ruchu, a w związku z tym i utrudnienia w ruchu.

- Niestety nie wszyscy kierowcy stosują się do przepisów ruchu drogowego. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni policjanci wystawili kilkadziesiąt mandatów dla „niecierpliwych” kierowców, którzy wjeżdżając na czerwonym świetle w miejscu remontu drogi, doprowadzali do powstania poważnych utrudnień w ruchu drogowym – podaje leska policja.

Zobacz też: Wino pod gwiazdami. Niesamowite wieczory w Komborni [WIDEO, GALERIA]

W związku ze zbliżającym się długim weekendem, policjanci ruchu drogowego we wskazanym miejscu planują przeprowadzić działania. Kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego będą karani mandatami.

- Apelujemy o stosowanie się do znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej! - apeluje policja.

Droga Krzyżowa Syberii- poruszające prace Eliasza Dyrowa
Sonda
Często jeździsz w Bieszczady?