WINNICA WIDOKOWA

i

Autor: Beata Olejarka "Wino Pod Gwiazdami" to cykl letnich imprez w Winnicy Widokowej w Kamborni

Z widokiem na gwiazdy

Wino pod gwiazdami. Niesamowite wieczory w Komborni [WIDEO, GALERIA]

2022-08-08 13:15

W Winnicy Widokowej w Komborni przez całe lato organizowane są niezwykłe imprezy pod nazwą "Wino Pod Gwiazdami". Każdy uczestnik dostaje butelkę wybranego wina i może spędzić wieczór z przyjaciółmi i widokiem na 130 km rozświetlonego horyzontu oraz na winnicę Krzysztofa i Moniki Stanisławczyków, w której obecnie rośnie 24 tys. krzewów winnych.

W Winnicy Widokowej, która jest usytuowana w jednym z najbardziej kameralnych miejsc na mapie Polski, pierwsze skrzypce grają Monika i Krzysztof Stanisławczykowie, wraz ze swoimi dwiema pięknymi córkami. Małżeństwo stworzyło winnicę w Komborni od zera. Kiedy kupili pierwsze 49 arów działki jeszcze nie wiedzieli, że mają  plac idealny pod winnicę. Teraz są już znanymi winiarzami, z jedną z najpiękniejszych winnic, w której odbywa się impreza pod nazwą "Wino Pod Gwiazdami".

Zobacz też: Rzeszów: pchli targ w FOSIE. Pierwsza edycja letniego BAZZARU przyciągnęła rzeszowian [WIDEO, GALERIA]

-Co roku w wakacje zapraszamy na naszą ulubioną imprezę "Wino Pod Gwiazdami!" Szykujemy dla naszych gości wyjątkowe wieczory z naszym  lokalnym winem, ponad 100 kilometrami rozświetlonego horyzontu oraz komborskim niebem, "nasze" gwiazdy świecą naprawdę wyjątkowym blaskiem - zapewniał winiarz -W tym roku impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a na dwa ostatnie przewidziane terminy, 27 sierpnia i 10 września zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca. W tym sezonie dysponujemy już salą degustacyjną, dlatego w razie pogorszenia pogody wieczory odbywają się pod dachem z równie spektakularnym widokiem. Nasze wydarzenia są limitowane, maksymalnie zapraszamy 50 gości. Do wyboru są dwa różne rodzaje biletów w zależności od miejsca. Miejsce w 1 rzędzie naszego świetlnego spektaklu, lub odrobinę tańsza opcja  miejsca na leżakach/kocach piknikowych. Do obu opcji serwujemy butelkę wybranego wina ("na osobę"), oraz deska przekąsek z serami regionalnymi od Serowarni Piastowskiej- opowiadała Krzysztof Stanisławczyk.

Kombornia. Widok na Bieszczady, a nawet Tatry

Winiarze z Komborni zapewniają, że Winnica Widokowa to miejsce dla każdego, kto szuka chwili odpoczynku w pięknych okolicznościach przyrody. Ten mały raj na Ziemi znajduje się na wzgórzach podkarpackiej miejscowości Kombornia, a degustacjom tworzonego przez nich wina towarzyszy widok na przepiękną panoramę: od słynnych Bieszczadzkich Połonin aż po rozświetlone po zmroku podkarpackie miasta i miasteczka, takie jak Iwonicz Zdrój, Krosno czy Jedlicze. Widokowa znajduje się na wysokości 470 metrów nad poziomem morza, dlatego można  tutaj podziwiać widok na Pogórze Gorlickie, a przy sprzyjających warunkach nawet dostrzec dalekie Tatry. Horyzont, który stanowi tło ich winnicy w sumie ma długość ponad 100km.

Zobacz również: Kolbuszowa. 16-latka wjechała w budynek. Chciała nauczyć się prowadzić samochód

Widok który można podziwiać z winnicy zapiera dech w piersiach, zarówno w dzień jak i w nocy. Za dnia horyzont, który ciężko objąć wzrokiem,  w nocy rozświetlone niebo i gwiazdy. Miejsce urokliwe, zwłaszcza jeżeli wybierzemy opcje na leżakach tuż przy winnicy. Mamy nie tylko wspaniały widok, ale i jesteśmy pomiędzy drzewami w intymnym zaciszu i osłonięci od wiatru w chłodniejsze noce. Plusem tego miejsca jest to, że możemy tam zabrać np. swojego pupila. Psy są mile widziane, a rodzinna atmosfera panując w tym miejscu sprawia, że wszyscy czują się swobodnie i dobrze.

Wino pod gwiazdami w Winnicy Widokowej

Winiarskie ciekawostki

Wieczór zazwyczaj rozpoczyna się od wystąpienia Krzysztofa Stanisławczyka, który opowiada o winnicy i o winach oraz ciekawostki z winnicy jak np. fakt, iż rośliny są posadzone w odległości 1 metra od siebie, a w Winnicy Widokowej uprawa jest prowadzona zgodnie z ekologicznym kunsztem. Podczas wystąpienia właściciela winnicy dowiemy się też z jakiego kraju pochodzą najsłodsze sztucznie dosładzane wina oraz ile razy w ciągu sezonu winiarz musi dotknąć każdą roślinę, by ta owocowała tak jak on tego chce. Usłyszymy również, ile trunku powinniśmy wlać do kieliszka oraz z jakiego szkła najlepiej pić ów wermut.

Po wystąpieniu winiarza goście zostają z winem i muzyką, by delektować się pięknym, niepowtarzalnym widokiem, który zapiera dech w piersiach. Przepis na wieczór idealny: przyjaciele, muzyka, dobre wino i cudowny widok, który rekompensuje każdy zły dzień. 

Sonda
Powiedz nam:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki