Kolbuszowa. 16-latka wjechała w budynek. Chciała nauczyć się prowadzić samochód

i

Autor: Mikes-Photography/Pixabay.com Kolbuszowa. 16-latka wjechała w budynek. Chciała nauczyć się prowadzić samochód

Fatalne skutki nauki jazdy

Kolbuszowa. 16-latka wjechała w budynek. Chciała nauczyć się prowadzić samochód

2022-08-08 10:33

Do niecodziennej sytuacji doszło w Kolbuszowej na Podkarpaciu. Tam 19-latka uczyła jeździć samochodem 16-latkę, jednak z marnym skutkiem, jakim było wjechanie w ścianę budynku. 16-latka nie wiedziała jak zahamować. W sprawie interweniowali policjanci.

W piątek (5.08.2022) na ul. Wolskiej w Kolbuszowej 19-latka uczyła 16-latkę prowadzić samochód. Niestety, nauka zakończyła się wjechaniem w ścianę budynku. Na miejsce zostali wezwani policjanci.

- 19-letnia mieszkanka powiatu ropczycko sędziszowskiego oświadczyła, że młodsza koleżanka poprosiła ją aby dała się jej przejechać i nauczyła ją kierować samochodem. Młodsza potwierdziła, że chciała się nauczyć jeździć ale nie wiedziała jak zahamować i wjechała w budynek uszkadzając seata i elewację. Obydwie kobiety były trzeźwe - podaje kolbuszowska policja.

W związku z uszkodzeniami samochodu, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. 16-latkę, mieszkankę powiatu kolbuszowskiego odebrali opiekunowie. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają kolbuszowscy policjanci.

- Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 96. § 1. pkt 2 Ustawy z dnia 20 maja 1971 r. - Kodeks wykroczeń - właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień, podlega karze grzywny - informują policjanci.

Pchli targ w Rzeszowie
Sonda
Braliście kiedyś udział w wypadku samochodowym?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki