JOZEFA KASZUBA

i

Autor: Materiały prasowe Józefa Kaszuba uważa, że aby doczekać stu lat życia nalezy się dużo i gorliwie modlić

Sposób na długowieczność stulatki z Kosienicy. Józefa Kaszuba świętowała piękny jubileusz! [GALERIA]

Nie każdemu dane jest doczekać stu lat życia. Józefa Kaszuba z Kosienic pod Przemyślem dostąpiła tego zaszczytu. 14 stycznia 2022 roku obchodziła swój okrągły jubileusz. Na urodzinach pojawili się lokalni urzędnicy, rodzina, był tort i życzenia 200 lat życia! Dostojna jubilatka ma swój niezwykły sposób, żeby dożyć tak pięknego wieku.

Józefa Kaszuba mieszka we wsi Kosienice w gminie Żurawica. To właśnie tam, 14 stycznia 1922 roku rozpoczęła się jej wędrówka przez życie. Jubilatka jest nie tylko doskonałym przykładem na to, że absolutnie można dożyć stu lat, ale też swoją znakomitą formą, ciepłem i poczuciem humoru zdaje się też przeczyć danym zawartym w metryce! Naturalnie ciemne włosy, dotąd nietknięte siwizną, jeszcze niedawno splecione były w długi po pas warkocz. Pani Józefa, choć dziś wymaga już pomocy bliskich, chętnie uczestniczy w życiu rodzinnym. Cieszy się z obecności pokaźnej gromadki wnucząt i prawnucząt, które z radością, kiedy tylko mogą, odwiedzają ukochaną babcię.

-Pani Józefa ma za sobą cały wiek życia. Była świadkiem wielu historycznych wydarzeń, a na jej oczach nie tylko Polska, ale i świat zmieniały się diametralnie. Była młodą dziewczyną, gdy rozpętała się jedna z najstraszliwszych wojen. Kiedyś często wspominała tamten czas, potem miejsce ponurych wspomnień zajęła troska o rodzinę i gospodarstwo, na którym Pani Józefa przepracowała całe życie. Dziś, ta niezwykle pogodna osoba chętnie wsłuchuje się w radiowe audycje, latem delektuje się słońcem i otaczającym ją malowniczym, wiejskim krajobrazem. Na pytanie o to, co w Jej przypadku stanowi sekret tak dostojnego wieku, bez wahania i z uśmiechem na ustach odpowiada: - "Trzeba się modlić"- relacjonuje Urząd Gminy Żurawica.

Poniżej galeria zdjęć: Sposób na długowieczność stulatki z Kosienic [ZDJĘCIA]

Policja wyjaśnia czy ktoś próbował otruć radnego na sesji Rady Gminy

 W przededniu okrągłych, setnych urodzin (13 bm.) Szacowną Jubilatkę odwiedził włodarz gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk, któremu towarzyszył kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Żurawicy Andrzej Kasper. Panowie złożyli życzenia jubilatce, oraz przynieśli prezenty. To im seniorka zdradziła sposób na długie lata życia i ugościła w swoich progach.

Polecamy: Chłopice. Radny twierdzi, że ktoś zatruł mu wodę na sesji! Policja wyjaśnia, czy ktoś zrobił to celowo!

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl

Sonda
Czy masz zaufanie do polskiej służby zdrowia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE