STRAJK KOBIET w Rzeszowie. ZABLOKUJĄ centrum miasta. Protest ws. aborcji

2020-10-30 15:11 mta
Strajk Kobiet
Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Strajk Kobiet

„Przepraszamy za utrudnienia, mamy rząd do obalenia” – to hasło zyskuje w ostatnich dniach wielką popularność i stało się też zawołaniem dzisiejszego strajku kobiet w Rzeszowie. Piesi i kierowcy spotkają się pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego, by manifestować swój sprzeciw. Zablokują centrum miasta?

Strajk kobiet w Rzeszowie w piątek rozpocznie się o godz. 17.00. – Zbierzcie ze sobą garnki, bębny, pokrywki, by zrobić hałas. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust oraz nosa i zachowania bezpiecznego dystansu – zachęcają „spacerowiczów” organizatorzy. Protest o godz. 17.00 pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego.

Zobacz też: Pogrzeb 16-letniej Pauliny w Świętem. Zginęła w samochodzie kolegi. Wypadek w Makowisku

Tam także spotkają się zmotoryzowaniu uczestnicy protestu. Przyjadą i zablokują miasto? W centrum mogą występować potężne utrudnienia w ruchu. – Ruszamy w kierunku ronda obok Galerii Graffica. Robimy kółeczka – zapowiadają organizatorzy dzisiejszej akcji w Rzeszowie.

Największa manifestacja strajku kobiet ma się dziś odbyć w Warszawie, ale mniejsze protesty znów zostaną zorganizowane niemal w całym kraju, także na Podkarpaciu – nie tylko w Rzeszowie. O godz. 17.00 protestuje też m.in. Jasło, a o 16.30 Przeworsk. W Łańcucie strajk kobiet w sobotę o godz. 16.00.

Super Raport 30.10 (Goście: Ryszard Czarnecki - PiS, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy oraz dr Mirosław Oczkoś - ekspert ds. wizerunku)