Szczeniak przy znaku granicznym

Strażnicy Graniczni znaleźli psa. Lucky ma już nowy dom! [WIDEO, GALERIA]

2022-09-08 11:51

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Hermanowicach znaleźli samotnego szczeniaka, do którego nikt się nie przyznawał. Schronienie i miskę pełną karmy zapewniła psiakowi rodzina strażnika granicznego na czele z 3,5 letnim Jankiem. Psiak już zawsze będzie strzegł polskiej granicy.

Zdarzenie miało miejsce w trakcie patrolu na odcinku granicy ochranianym przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Hermanowicach. W pewnym momencie mundurowi pełniący służbę na quadach zauważyli przy znaku granicznym samotnego szczeniaka. Piesek o bardzo przyjaznym usposobieniu natychmiast podbiegł do mundurowych i nie odstępował ich na krok. Próby ustalenia jego właściciela nie przyniosły rezultatu, w okolicy po obu stronach granicy nie było żadnych osób, które mogłyby coś wiedzieć o zwierzęciu. Strażnicy graniczni musieli kontynuować zadania, zawieźli wiec szczeniaka do mieszającego w pobliżu Tomasza — funkcjonariusza Straży Granicznej, który miał zapewnić opiekę do czasu znalezienia przez nowego, dobrego domu.

Zobacz też: Medyka. Lucy pomogła w wykryciu przemytu. Znalazła skrytkę z kontrabandą

Strażnicy Graniczni znaleźli szczeniaka, którego wcielono do nieformalnej służby na granicy polsko-ukraińskiej

Historię ostatecznie rozstrzygnął syn pana Tomasza. 3,5-letni Janek nazwał szczeniaka Lucky (Szczęściarz) i uzgodnił z rodzicami, że wymarzony pies zamieszka razem z nimi. Tym sposobem Lucky zostanie na terenie przygranicznym w dodatku z Jankiem i jego tatą, który to każdego dnia pilnuje polskiej granicy.  Piesek miał niewątpliwie dużo szczęścia, ze spotkał strażników na quadach.

Sonda
Czy masz w domu psa?