Medyka. Lucy pomogła w wykryciu przemytu. Znalazła skrytkę z kontrabandą

i

Autor: KAS Medyka. Lucy pomogła w wykryciu przemytu. Znalazła skrytkę z kontrabandą

Nos Lucy wykrył skrytkę

Medyka. Lucy pomogła w wykryciu przemytu. Znalazła skrytkę z kontrabandą

2022-09-08 8:54

Czujny nos Lucy, czyli służbowego psa rasy Parson Russell Terrier pomógł fukncjonariuszom KAS na granicy w Medyce. Piesek w części sypialnianej kontrolowanego busa znalazł skrytkę, w której znajdowało się ponad pół tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przeprowadzali szczegółową kontrolę wjeżdżającego do Polski busa. W rewizji pomagała im także Lucy- służbowy pies rasy Parson Russell Terrier, wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych. Z pomocą Lucy udało się znaleźć skrytkę w przestrzeni sypialnej, w której znajdowało się ponad pół tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy!

- Nielegalny towar trafił do magazynu depozytowego, a podejrzany o przemyt kierowca wpłacił 10 tys. zł. na poczet grożącej mu kary - podaje KAS.

Jak przekazuje KAS, od początku tego roku funkcjonariusze podkarpackiej KAS udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu 2,4 mln sztuk papierosów.

Lucy. Pies od zadań specjalnych w podkarpackiej KAS

Lucy od 5 lat pracuje w strukturach podkarpackiej KAS. Co rusz udowadnia, że jej czujny nos jest niezastąpiony w poszukiwaniu nietypowych skrytek z papierosami m.in. w obudowie akumulatora czy radia samochodowego. Koła, zbiorniki paliwa, podłogowe skrytki w samochodach a nawet podłużnice wagonów towarowych to miejsca, w których Lucy wytropiła niejednokrotnie nielegalne papierosy.

Lublin: Kolizja autobusu i kierowcy Bolta
Sonda
Czy kupiłeś kiedyś papierosy pochodzące z przemytu?