Świętokrzyskie: Szakal to prawdziwy policyjny pies! Natychmiast wytropił uciekinera! (ZDJĘCIA)

2020-01-21 22:50 BO
SZAKAL
Autor: Materiały policyjne Szakal ze swoim panem

5 lat więzienia, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna – taka kara czeka na 29- letniego mieszkańca gminy Chęciny 9woj. świętokrzyskie) za niedzielne wyczyny na drodze. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie blisko 0,7 promila, a na widok radiowozu podjął ucieczkę. Nie pomogło mu nawet porzucenie w polach auta, gdyż do działań wkroczył niezastąpiony Szakal – policyjny pies, który bardzo szybko wytropił uciekiniera.

-Początek tej historii to niepokojące zgłoszenie, które wpłynęło do dyżurnego kieleckiej komendy w niedzielę, krótko po godzinie 11. Zgłaszający informował o podejrzanym, ciemnym audi, które ma jeździć po podkieleckich Chęcinach. We wskazany rejon natychmiast ruszyły wolne patrole, które zauważyły opisywany samochód w okolicy Polichna. Będący za kierownicą niemieckiego auta ani myślał zareagować na sygnały wydawane przez policjantów i rozpoczął ucieczkę. W pewnym momencie, w trakcie pościgu zjechał w pola i porzucił samochód, uciekając pieszo. W audi pozostali pasażerowie, a za kierującym natychmiast wyruszył Szakal – pies tropiący, wraz ze swoim przewodnikiem. Około 500 metrów od porzuconego pojazdu, w krzakach czworonożny funkcjonariusz odnalazł ukrywającego się kierowcę. Mężczyzna to dobrze znany stróżom prawa 29- latek, który w przeszłości miał liczne problemy z prawem. A jego niedzielne zachowanie tylko wydłużyło i tak już bogatą kartotekę-informuje świętokrzyska policja.

SZAKAL
Autor: Materiały policyjne Szakal, bohaterski pies

Kierujący, który miał w swoim organizmie blisko 0,7 promila ostatecznie trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz zmuszenia funkcjonariuszy do podjęcia pościgu. Jego zachowanie teraz oceni sąd, a grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

SZAKAL
Autor: Materiały policyjne Uciekinier, którego wytopił Szakal

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

podkarpacie@se.pl