Szopka

Ta niezwykła szopka przyciąga tłumy. Przyjeżdżają do małej podkarpackiej wioski, by ją zobaczyć [WIDEO, GALERIA]

2022-12-27 7:34

Szopka w Różance (powiat strzyżowski, województwo podkarpackie) przyciąga tłumy osób! Przyjeżdżają nie tylko rodziny z dziećmi, bo szopka pana Stanisława Strzępka zachwyca również dorosłych. Wszystko za sprawą postaci naturalnych rozmiarów oraz sprzęty gospodarskie, które kiedyś były wykorzystywane w pracy w gospodarstwie rolnym. Co roku pojawiają się w szopce nowe elementy.

Szopka pana Stanisława Strzępka w Różance k. Strzyżowa powstała w 2015 roku. Wtedy pojawiła się jej pierwsza wersja, bo szopka co roku jest udoskonalana. Postacie i zwierzęta, które znajdują się w szopce są naturalnej wielkości. Mało tego, są ruchome, podobnie jak sprzęty, które można w niej znaleźć. Pan Stanisław zbiera od gospodarzy używane przed laty sprzęty gospodarskie, następnie odnawia je i wykorzystuje w szopce, dzięki czemu pełni ona też funkcję istnego skansenu. Każdy może zobaczyć, jak wyglądała kiedyś praca na roli. W szopce znajdują się przedstawiciele przeróżnych zawodów, a każdy szczegół zachwyca - osoby, które przyjeżdżają pierwszy raz (bo są i tacy, którzy są tutaj w okresie świątecznym co roku) nie wiedzą, na czym zawiesić wzrok.

Szopkę można zobaczyć codziennie, od rana do wieczora, będzie otwarta do 2 lutego 2023. Pan Stanisław, który z wielkim zaangażowaniem i serdecznością opowiada o konstrukcji szopki i wtajemnicza przybyłych w tajniki pracy sprzętów gospodarskich jest dostępny codziennie w godzinach 16.00-21.00.

Niezwykła szopka w Różance przyciąga tłumy
Sonda
Czy wolisz śnieżne święta?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki